10.9 C
Świecie
czwartek 25 kwietnia 2024
Strona głównaSportWażne wygrane Victorii Koronowo i Olimpii Wtelno. Jak poradziły sobie pozostałe drużyny?

Za nami 5. kolejka piłkarskiej B-klasy oraz 6. kolejka klasy okręgowej. Sprawdzamy jak poradziły sobie drużyny z naszej gminy

W klasie okręgowej (V-liga) koronowska Victoria udała się do Serocka na mecz z tamtejszym Pomorzaninem. Bezpośrednio przed tym spotkaniem obie drużyny sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli. Victoria nie stwarzała wielu sytuacji bramkowych, jednak wykazywała się bardzo dużą skutecznością. Wynik spotkania w 9. minucie otworzyli gospodarze, jednak bardzo szybko odpowiedział Szymon Grudziński. Victoria wyszła na prowadzenie w 28. minucie po strzale Aleksandra Zielińskiego. Na kolejne bramki zgromadzeni kibice musieli czekać do drugiej połowy. Na 1:3 w 50. minucie podwyższył Aleksander Zieliński. Ten sam piłkarz ponownie trafił do bramki rywala w 70. minucie. Dwie minuty później jego brat Patryk strzelił kolejnego gola dla przyjezdnych. Serock zdołał strzelić jeszcze w 83. minucie. Tym samym piłkarze Damiana Małkowskiego wygrali 2:5 i wywieźli z Serocka ważne trzy punktu. W tabeli Victoria Koronowo jest na 6. pozycji. Prowadzi Olimpia II Grudziądz. W następnej kolejce 25 września Victoria zagra na własnym stadionie mecz ze swoją imienniczką z Lisewa. Pierwszy gwizdek o godzinie 16:00.

W B-klasie z kolejnego zwycięstwa cieszyli się piłkarze Olimpii Wtelno. Tym razem pokonali oni na wyjeździe Gryfa Piaseczno/Skarpę 0:3. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie na 0:1 strzelił Marek Socha. Kolejne trafienia dołożyli Sebastian Hryniszyn i Karol Szulc. Warto podkreślić, że to kolejne zwycięstwo piłkarzy Olimpii. Do tej pory w pięciu meczach nie odnieśli jeszcze porażki. Daje to im prowadzenie w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie gracze z Wtelna zagrają na własnym boisku z Myśliwcem Gostycyn. Początek 25 września o godzinie 16:00.

Pierwsze punkty w tym sezonie zdobyli natomiast zawodnicy Sokoła Nowy Dwór. W meczu o mistrzostwo B-klasy zremisowali oni u siebie z Bizonem Tuchółka/Kęsowo 2:2. Niewiele brakowało, aby Sokół wywalczył trzy punkty, jednak przyjezdni w doliczonym czasie gry zdobyli bramkę na wagę remisu. Dwa gole dla Nowego Dworu strzelił Fabian Wojtyszyn. Dzięki temu piłkarze Sokoła przesunęli się z ostatniej pozycji w lidze na przedostatnią. Kolejny mecz (26 września, godz. 11:00) zagrają na wyjeździe z Fuksem Wielowicz.

Niestety porażkę odnotował Łokietek Wierzchucin Królewski (B-klasa). Na własnym boisku przegrali oni z Fuksem Wielowicz 1:2. Honorowe trafienie dla Wierzchucina zdobył Bartosz Klatecki. Wynik mógłby być lepszy, jednak Łokietek wykazywał się bardzo dużą nie skutecznością. Okazją do rehabilitacji będzie mecz na wyjeździe z TKP Tuchola. Spotkanie odbędzie się w Tucholi 26 września o godzinie 17:00. TKP Tuchola jest na ostatnim 10. miejscu, a Łokietek na 7.