7.1 C
Świecie
czwartek 18 kwietnia 2024
Strona głównaAktualnościW tym miejscu po ulewach gromadzi się dużo wody. Czy ulegnie to...

W tym miejscu po ulewach gromadzi się dużo wody. Czy ulegnie to zmianie?

Od kilku lat mówi się o przebudowie drogi krajowej nr 56 przebiegającej przez Koronowo. Jak się okazuje w dalszym ciągu nieskończony jest projekt. Newralgicznym miejscem jest m.in. przejazd pod wiaduktem kolejowym na Szosie Kotomierskiej. Tam po większych deszczach gromadzi się dużo wody

W sprawę zaangażował się ostatnio Rafał Wąsowicz – przewodniczący Społecznej Komisji Infrastruktury i Transportu Publicznego w Koronowie. Przesłał on do burmistrza Koronowa pismo w tej sprawie. Czytamy w nim: – Składamy wniosek o udrożnienie wpustów deszczowych pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Szosa Kotomierska oraz o odtworzenie całego rowu odprowadzającego wody opadowe do rzeki Brdy. Rów odprowadzający biegnący wzdłuż nasypu kolejowego oraz przez skarpę do rzeki Brdy jest całkowicie zarośnięty przez krzaki i drzewa. Całkowicie zniszczona jest kaskada z betonu przy moście kolejowym. Wnioskujemy o pilną interwencję w tej sprawie, ponieważ z uwagi na zmiany klimatu opady deszczy od kilku lat są nagłe i bardzo intensywne co powoduje podtopienia pod wiaduktem kolejowym przy ulicach Dworcowej i Szosa Kotomierska.

Urząd Miejski w Koronowie skierował sprawę do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jeżeli chodzi o rów odprowadzający to zastępca burmistrza Koronowa Sławomir Marszelski zwrócił się do przewodniczącego komisji o wskazanie jego lokalizacji.

Fot. Społeczna Komisja Infrastruktury i Transportu Publicznego w Koronowie

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie