9.4 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaNa sygnaleW tych miejscach w Koronowie jest niebezpiecznie? Sprawdźcie, co zgłaszają mieszkańcy

W tych miejscach w Koronowie jest niebezpiecznie? Sprawdźcie, co zgłaszają mieszkańcy

Od kilku lat funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy za jej pomocą zgłaszają przypadki zakłócania ładu i porządku publicznego. Jak zaznaczają policjanci wszystkie zgłoszenia są na bieżąco weryfikowane

– Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej korzystać każdy obywatel – informuje kom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KMP w Bydgoszczy. – Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w danej okolicy. Jednocześnie zaznaczyć należy, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji, gdyż w tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Zgłaszane przez stronę informacje podlegają weryfikacji, którą prowadzą policjanci – dodaje funkcjonariuszka.

Obecnie w Koronowie na mapie zagrożeń możemy znaleźć takie zgłoszenia jak spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych na ul. Bydgoskiej (skwer przy dębie) oraz przy hali sportowej, grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją na schodkach prowadzących do Starego Dworu, za blokami na ul. Pomianowskiego oraz na parkingu przy hali sportowej, nieprawidłowe parkowanie na ul. Wąskotorowej, przekraczanie dozwolonej prędkości na Al. Jana Pawła II, ul. Letniskowej i Pomianowskiego.

Fot. Google Maps

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie