7.1 C
Świecie
czwartek 18 kwietnia 2024
Strona głównaInwestycjeW sąsiednim powiecie szykują dużą inwestycję. Skorzystać ma wiele osób

W sąsiednim powiecie szykują dużą inwestycję. Skorzystać ma wiele osób

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla obwodnicy Sępólna Krajeńskiego w ciągu drogi krajowej nr 25

Inwestycja polega na budowie obwodnicy Sępólna Krajeńskie o długości około 6,4 km. – Zadanie bierze swój początek w śladzie istniejącej drogi krajowej nr 25 i biegnie po wschodniej stronie miasta, włączając się ponownie do istniejącego przebiegu drogi krajowej nr 25 – informuje Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim. – W początkowym odcinku wariant inwestycyjny przecina ciek i w tym miejscu projektowana jest budowa obiektu mostowego. Dalej biegnąc w kierunku południowym przecina tory kolejowe. W miejscu kolizji projektowany jest obiekt pod linią kolejową. Wariant zostanie poprowadzony równolegle do linii kolejowej relacji Chojnice – Nakło nad Notecią. Na przecięciu z drogą wojewódzką nr 241 planowana jest budowa skrzyżowania, a w miejscu przecięcia doliny rzeki Sępólna budowa mostu. Włączenie do drogi krajowej nr 25 jest planowane poprzez projektowane rondo – dodają urzędnicy.

Lokalni działacze walczyli o obwodnicę od wielu lat. Pierwsze starania podjęto w 2002 roku. Wreszcie wszystko wskazuje na to, że inwestycja dojdzie do skutku. Z okazji decyzji środowiskowej 6 października w Sępólnie Krajeńskim odbyła się specjalna konferencja. – Rządowy program budowy dróg krajowych to jest to miejsce, gdzie są zapewnione środki finansowe – mówił minister Łukasz Schreiber. – Jesteśmy gotowi z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że ta inwestycja jest przez rząd traktowana priorytetowo – dodał.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zaznaczył, że temat budowy obwodnicy przeważał na wszelkich spotkaniach i konsultacjach w powiecie sępoleńskim od bardzo dawna. – Jako urzędnik zapewniam, że jesteśmy przygotowani na złożenie właściwych wniosków przez GDDKiA – zadeklarował wojewoda Bogdanowicz. – Nasz zespół od wielu lat wydaje decyzje na strategiczne inwestycje w województwie kujawsko-pomorskim. Jako wojewoda wiem jak bardzo jest to oczekiwana inwestycja. Obwodnica umożliwi lepszą komunikację, ale także otworzy tereny inwestycyjne  – twierdzi przedstawiciel rządu w terenie.

Przetarg na wykonanie inwestycji w formule „Projektuj i buduj” ma zostać ogłoszony w IV kwartale 2022 roku, a obwodnica ma być gotowa w 2027 roku.

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x