16.3 C
Świecie
niedziela 14 lipca 2024
Strona głównaInwestycjeW Koronowie powstanie nowy ośrodek zdrowia? Jest kilka koncepcji

W Koronowie powstanie nowy ośrodek zdrowia? Jest kilka koncepcji

To, że w koronowskim ośrodku zdrowia mieszczącym się przy ul. Paderewskiego nie wszystko funkcjonuje tak się należy wie wiele osób. Problemem jest chociażby brak odpowiednich warunków i pomieszczeń. W ostatnim czasie ożywiła się dyskusja na temat ewentualnych prac modernizacyjnych w tym miejscu

O sprawie wspominał na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie radny Tomasz Skotnicki. Jak zaznaczył w grę wchodzi kilka opcji. Mówi się o rozbudowie, przebudowie, a nawet budowie nowego obiektu. Obecnie dyrektor SPZOZ w Koronowie pracuje nad koncepcją w jaki sposób miałoby to wyglądać i ile potrzeba miejsca. – Kłania się taki temat związany z lokalizacją tego naszego ośrodka zdrowia, ponieważ wydaje się słusznym przeanalizować jeszcze raz lokalizację tego ewentualnego nowego ośrodka, ponieważ może się tak okazać, że wybudowanie tego praktycznie od nowa w tym samym miejscu może być kłopotliwe – mówił na sesji radny Skotnicki. – Sugerowaliśmy przeanalizowanie jeszcze raz lokalizacji i zastanowienie się nad tym, gdzie wybudować ten ośrodek. Wstępne nasze rozważania kierowały się w kierunku ulicy Wąskotorowej – dodał.

Do sprawy odniósł się także zastępca burmistrza Koronowa Piotr Kazimierski. Przekazał on, że rozmawiał z panią dyrektor SPZOZ w Koronowie w sprawie umiejscowienia nowego obiektu. – Powstał dosyć ciekawy – z mojej perspektywy – pomysł, żeby mimo wszystko ośrodek pozostał w tym miejscu w którym się znajduje, że tak powiem kosztem tego niższego skrzydła, które było dobudowywane, żeby w tym miejscu tak naprawdę tę część zlikwidować i wybudować cały nowy obiekt przed tym głównym budynkiem, który funkcjonuje – mówił podczas sesji Piotr Kazimierski. – Rozmawialiśmy również na ten temat w sposób bardzo luźny z projektantem czy ze względów takich czysto odległościowych od granicy działek takowy obiekt w ogóle można brać pod uwagę to tak. Na chwile obecną nasza przychodnia jest na tyle fajnie umiejscowiona w centrum Koronowa, jest ona dostępna dla wszystkich mieszkańców, czy też osób przyjeżdżających. Nie chcielibyśmy tego obiektu specjalnie wyprowadzać spoza tego miejsca, żeby też nie utrudnić dostępu do niego, bo mamy zaraz blisko przystanek PKS i dostępność jest odpowiednia – dodał zastępca.

Wstępnie mówi się, że będzie potrzeba około 1500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

Fot. IN

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie