17.5 C
Świecie
środa 22 maja 2024
Strona głównaAktualnościUwaga! Ścieżka rowerowa z Okola do mostu kolejki wąskotorowej zamknięta

Uwaga! Ścieżka rowerowa z Okola do mostu kolejki wąskotorowej zamknięta

Dzisiaj (5 listopada) Urząd Miejski w Koronowie poinformował, że ścieżka rowerowa na odcinku od zejścia z mostu kolejki wąskotorowej do skrzyżowania z gminną drogą asfaltową w Okolu jest tymczasowo zamknięta

– W trosce o bezpieczeństwo prosimy użytkowników o niekorzystanie ze ścieżki – czytamy w komunikacie. – Za utrudnienia przepraszamy – dodają urzędnicy.

Po opublikowaniu komunikatu udaliśmy się na miejsce. Zarówno od strony mostu jak i Okola nie ma żadnej informacji o zamknięciu szlaku. Piesi jak i rowerzyści poruszają się normalnie.

Jak przekazał nam burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski administratorem tego odcinka jest Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy. Ci mają odmienne zdanie. – Zgodnie z porozumieniem zawartym między powiatem a gminą za utrzymanie ścieżki odpowiada gmina Koronowo – mówi Bolesław Grygorewicz, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Bydgoszczy. – Podjęta w tej sprawie została specjalna uchwała, a dokumentacja została przekazana do Koronowa. Powiat Bydgoski był liderem tylko na czas budowy oraz w okresie gwarancji – dodaje dyrektor Grygorewicz.

Jak nieoficjalnie ustaliliśmy ścieżka została zamknięta ze względu na konieczność wykonania ekspertyzy dotyczącej osuwisk. Do tematu wrócimy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x