1.8 C
Świecie
środa 24 kwietnia 2024
Strona głównaAktualnościUwaga! Będzie strajk rolników na drodze krajowej numer 25

Uwaga! Będzie strajk rolników na drodze krajowej numer 25

W najbliższą środę (9 lutego) w całej Polsce organizowane będą strajki rolników. Utrudnienia spodziewane są także na drodze krajowej numer 25 w gminie Koronowo

Protestujący mają spotkać się o godz. 9:00 na stacji paliw w Mąkowarsku. Następnie przejadą drogą krajową numer 25 w kierunku Bydgoszczy. Tam przed Urzędem Wojewódzkim zaplanowano postój, po czym rolnicy przejadą ul. Koronowską i udadzą się w drogę powrotną. Dodatkowo jak podaje Metropolia Bydgoska strajkujący mają w planach zablokowanie ronda na DK25 w Tryszczynie.

– Jest nam coraz gorzej – informuje organizator strajków Agrounia. – Ludzie są coraz bardziej niezadowoleni przez bezradność, bierność rządu. Ich błędy doprowadzą nas do ruiny. Nie ma miejsca na umieranie w ciszy. My te problemy wyniesiemy na ulicę. Pokażemy im, co nas boli i to co nam obiecywali. Oni się przestraszą, gdy nas zobaczą na strajkach – dodają.

Jednym z tematów, które podejmuje Agrounia jest problem zadłużania polskiej wsi. – To właśnie wpadanie w spirale zadłużenia powoduje, że rolnicy kończą z produkcją żywności lub nie mają możliwości się rozwijać – pisze w komunikacie Agrounia. – Niestabilny rynek, dyktowanie cen przez supermarkety, choroby zwierząt w tym ptasia grypa i ASF, klęski żywiołowe takie jak gradobicie czy ulewy powodują, że często rolnicy którzy zainwestowali popadają w tarapaty. I to nie z własnej winy. AGROunia chce, by w Polsce istniał strukturalny model oddłużania gospodarstw produkujących żywność dla nas wszystkich. Musimy być niezależni żywnościowo i to interes każdego – argumentują protestujący.

Fot. Agrounia

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x