16.3 C
Świecie
niedziela 14 lipca 2024
Strona głównaSliderGłówny tematUnikatowe auta przejechały przez gminę Koronowo. Cel był szczytny

Unikatowe auta przejechały przez gminę Koronowo. Cel był szczytny

Za nami pierwsza edycja bydgoskiego The distinguished Gentleman‘s Drive. Uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia przejechali przez teren gminy Koronowo

To święto eleganckich oldtimerów, czyli aut wyprodukowanych przed 1980 rokiem. Wydarzeniu towarzyszy zbieranie funduszy na profilaktykę i programy badawcze, dotyczące raka prostaty oraz depresji u mężczyzn.

Tego dnia tysiące miłośników motoryzacji odpala swoje silniki na całym świecie. Głównym organizatorem jest Fundacja Movember z Australii. W tym roku po raz pierwszy imprezę zorganizowano również w Polsce i to w trzech miastach jednocześnie: Warszawie, Krakowie i Bydgoszczy. 20 załóg ruszyło z Ostromecka przez Bydgoszcz do Koronowa. Finał miał swój miejsce w Klubie Jeździeckim Deresz w Nowym Dworze. Podczas akcji zebrano 289 dolarów.

Organizatorem bydgoskiej edycji wydarzenia było Stowarzyszanie Miłośnicy Klasycznej Motoryzacji. Wsparcia udzielili Pałac Ostromecko, Łukasz Krupa, OSP Wtelno, Gmina Koronowo, Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski, Rodzinny Port Jachtowy Tazbirowo, Klub Jeździecki Deresz, Profesor Tomasz Drewa.

Fot. Miłośnicy Klasycznej Motoryzacji

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie