7.1 C
Świecie
środa 21 lutego 2024
Strona głównaInwestycjeTa inwestycja była bardzo potrzebna. Trwa budowa szaletu miejskiego w Koronowie

Ta inwestycja była bardzo potrzebna. Trwa budowa szaletu miejskiego w Koronowie

O tym, że w Koronowie brakuje miejsca, gdzie można skorzystać z toalety wiedzą wszyscy. Po wielu latach miasto doczeka się szaletu miejskiego z prawdziwego zdarzenia

Gdzie załatwić swoją potrzebę fizjologiczną? Takie pytanie często zadają sobie zarówno mieszkańcy Koronowa jak i przejezdni oraz turyści. Dawniej szalet funkcjonował przy poczcie. Był jednak często dewastowany, a jego stan pozostawiał wiele do życzenia. Nie wiadomo też jaki los czeka to miejsce, ponieważ planowana jest przebudowa drogi (DK 56). Publiczna toaleta znajduje się też na dworcu PKS. Po klucz trzeba iść do fryzjera. Kto był tam chociaż raz ten wie, że luksusów tam nie ma.

Dlatego władze gminy postanowiły zadziałać w tym kierunku. Niedawno rozpoczęła się budowa szaletu miejskiego przy zbiegu ulic Wąskiej i Tucholskiej. To kawałek od Placu Zwycięstwa. Oprócz samego budynku projekt zakłada budowę nowych nawierzchni utwardzonych, ciągów dla pieszych oraz nowej powierzchni trawiastej. Ma być WC dla mężczyzn i kobiet, a także dla osób niepełnosprawnych. Na dachu planuje się montaż instalacji fotowoltaicznych. Według dokumentacji projektowej powierzchnia użytkowa budynku to 25 m kw.

Przetarg na to zadanie wygrała firma Bal-Bud z Koronowa. Wartość inwestycji to 396 tys. zł. Według umowy termin wykonania przedmiotu umowy wynosi osiem miesięcy od dnia jej podpisania.

Fot. IN

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie