9.4 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaAktualnościSzlachetna paczka 2021. Można pomóc mieszkańcom gminy Koronowo

Szlachetna paczka 2021. Można pomóc mieszkańcom gminy Koronowo

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Trwa właśnie kolejna edycja wydarzenia. Liderem Rejonu Gmina Koronowo jest pani Beata Świątkiewicz-Siekierska

– Paczka jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami – informują organizatorzy akcji. – To oni pomagają Rodzinom w potrzebie, tym którzy mają trudniej. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania, dzięki którym konkretny człowiek może pomagać konkretnemu człowiekowi, zmagającemu się z trudnościami – dodają.

„Szlachetna paczka” szuka ludzi, których dotknął los, jest im ciężko. Jednocześnie chcą oni walczyć o swoją przyszłość. Organizatorzy chcą docierać do rodzin w potrzebie w ciągu pierwszego roku od momentu, gdy nastąpiło załamanie. – Nie chcemy uzależniać od pomocy, ale dawać nadzieję i zmianę postawy.

Finał akcji w gminie Koronowo odbędzie się 11-12 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Pomianowskiego 16 w Koronowie. Baza osób potrzebujących pomocy dostępna jest na stronie internetowej Szlachetnej Paczki. Znajdują się tam osoby również z gminy Koronowo. Szczegółowych informacji można uzyskać u lidera w rejonie Gminy Koronowo Beaty Świątkiewicz-Siekierskiej pod numerem telefonu 600 770 008.

fot. N. Burkowski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x