1.8 C
Świecie
środa 24 kwietnia 2024
Strona głównaAktualnościSzczury na koronowskim osiedlu. Władze skierowały sprawę do KPEC

Szczury na koronowskim osiedlu. Władze skierowały sprawę do KPEC

W ostatnim czasie radny Mariusz Weleziński zwrócił uwagę na problem wzrostu liczebności szczurów na osiedlu 600-lecia w Koronowie. Poprosił on burmistrza o podjęcie działań w tym zakresie

Zdaniem radnego Welezińskiego szczury przemieszczają się kanałami ciepłowniczymi. Jak twierdzi stwarza to zagrożenie epidemiologiczne (bakterie, wirusy, grzyby). Mariusz Weleziński podkreśla, że z tym problemem mieszkańcy borykają się od dłuższego czasu. Próbowali oni pozbyć się gryzoni we własnym zakresie, ale bezskutecznie. Dlatego radny poprosił burmistrza o interwencję w tym temacie, tym bardziej, że Gmina Koronowo jest jednym z akcjonariuszy spółki KPEC, a działania podejmowane przez spółkę nie przynoszą efektów.

Władze Koronowa skierowały sprawę do KPEC. Zastępca burmistrza Sławomir Marszelski poprosił KPEC o zintensyfikowanie czynności zmierzających do uniemożliwienia rozprzestrzeniania się gryzoni wskazanymi drogami, dokonanie przeglądu istniejącej sieci ciepłowniczej wraz z wykonaniem napraw uszkodzonej przez gryzonie izolacji oraz bieżące informowanie o zainicjowanych działaniach. Jednocześnie Sławomir Marszelski poprosił o informacje dotyczącą zakresu dotychczas podjętych działań za okres ostatnich dwóch lat.

Fot. ilustracyjne

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie