20.3 C
Świecie
sobota 20 lipca 2024
Strona głównaAktualnościStypendia marszałka. Na listach brak szkół z gminy Koronowo

Stypendia marszałka. Na listach brak szkół z gminy Koronowo

350 uczniów techników oraz 150 uczniów szkół branżowych otrzyma w tym roku stypendia w ramach marszałkowskiego projektu Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw II. Na liście nie ma szkół z terenu gminy Koronowo

– W Kujawsko-Pomorskiem od lat realizujemy projekty stypendialne skierowane do uczniów, którzy dobrze radzą sobie w nauce – mówi marszałek Piotr Całbecki. –  Pieniądze w ramach programu Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II trafiają zarówno do uczniów techników jak i szkół branżowych. To środki, które pomogą w kształceniu potrzebnych na rynku pracy specjalistów różnych dziedzin – dodaje Całbecki.

W roku szkolnym 2021/2022 wsparcie trafi do 500 uczniów regionu. Wysokość stypendium wyniosła od 200 do 500 złotych miesięcznie. Środki można wykorzystać między innymi na pokrycie kosztów przygotowania do konkursów, turniejów i olimpiad, udziału w dodatkowych zajęciach, zakup komputera, specjalistycznego sprzętu, pomocy dydaktycznych i książek oraz opłacenie zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów do szkoły. Na liście nie znalazła się żadna szkoła z terenu gminy Koronowo.

To jednak nie wszystko. Ostatnio poznaliśmy listę 65 uczniów podstawówek i 335 licealistów, którzy w tym roku otrzymają stypendia w ramach marszałkowskiego projektu Humaniści na start. Prymusi otrzymają nawet 4 tysiące złotych. Tu również nie ma żadnego ucznia, który uczęszczałby do szkoły zlokalizowanej na terenie gminy Koronowo.

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x