18.1 C
Świecie
piątek 19 lipca 2024
Strona głównaNa sygnaleStan bezpieczeństwa na terenie gminy Koronowo. Ile razy interweniowali policjanci w ubiegłym...

Stan bezpieczeństwa na terenie gminy Koronowo. Ile razy interweniowali policjanci w ubiegłym roku?

Komendant Komisariatu Policji w Koronowie przygotował raport o stanie bezpieczeństwa na terenie gminy Koronowo za 2021 rok

Na początku warto zaznaczyć, że obszar działania Komisariatu Policji w Koronowie obejmuje rejon gmin Koronowo, Dobrcz i Sicienko.

Na terenie miasta i gminy Koronowo służbę pełnią policjanci pionu prewencji oraz pionu kryminalnego Komisariatu Policji w Koronowie. Zgodnie ze stanem etatowym służbę pełni sześciu dzielnicowych. Oprócz tego w zależności od potrzeb do Koronowa kierowane są patrole Oddziału Prewencji, Wydziału Ruchu Drogowego oraz Ogniwa Wodnego z Bydgoszczy.

W 2021 roku na terenie miasta i gminy Koronowo odnotowano 109 kradzieży mienia oraz 35 uszkodzeń mienia. W poprzednim roku było to kolejno: 198 i 30.

W minionym roku policjanci KP Koronowo zatrzymali łącznie 189 osób, w tym poszukiwanych 63 osoby, na terenie miasta i gminy Koronowo zatrzymano 137 osób w tym poszukiwanych 31.

W roku 2021 policjanci KP Koronowo ujawnili:

 • wykroczeń ogółem 5071 /KP Koronowo/
 • zatrzymali 114 sprawców przestępstw na gorącym uczynku w tym 87 nietrzeźwych kierujących /KP Koronowo/
 • przeprowadzono 483 postępowań w sprawach o wykroczenia /miasto i gmina Koronowo/
 • wszczęto 778 postępowań w sprawach o przestępstwo /miasto i gmina Koronowo/
 • nałożono 828 mandatów karnych /KP Koronowo/
 • pouczono 4243 sprawców wykroczeń /KP Koronowo/
 • przeprowadzono 320 interwencji w miejscach publicznych /miasto i gmina Koronowo/
 • przeprowadzono 242 interwencje domowe /miasto i gmina Koronowo/
 • sporządzono 47 formularzy Niebieska Karta /miasto i gmina Koronowo/
 • zatrzymano 16 prawa jazdy niezwiązane z nietrzeźwymi kierującymi /KP Koronowo/
 • zatrzymano 61 dowodów rejestracyjnych /KP Koronowo/
 • doprowadzono do wytrzeźwienia 63 osoby /KP Koronowo/ – 31 osób /miasto i gmina Koronowo/

Jak czytamy w raporcie do wzrostu zdarzeń o charakterze przestępczym dochodzi przede wszystkim w sezonie letnim w związku z sezonem turystycznym podczas przebywania na terenie podległym głównie w miejscowościach Koronowo-Pieczyska, Samociążek, Tryszczyn. – Ponadto okres wakacyjny powoduje nadużywanie alkoholu i innych używek co jest przyczyną wielu przestępstw głównie bójek, pobić, rozbojów, uszkodzenia ciała, kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu oraz wzrost przestępczości narkotykowej – informuje w raporcie podins. Tomasz Meyze, Komendant Komisariatu Policji w Koronowie. – Ważnym elementem kryminogennym jest bezrobocie i alkoholizm. W okresie poza sezonem dominują włamania i kradzieże na terenie ogródków działkowych. Należy w tym miejscu zaznaczyć, iż coraz więcej kompleksów działkowych jest dozorowana w okresie poza sezonem co jest zjawiskiem pozytywnym – dodaje komendant.

Warto podkreślić, że policjanci z koronowskiego komisariatu prowadzili liczne spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach takich programów jak Bezpieczne wakacje oraz Bezpieczna droga do szkoły.

Fot. archiwum policji

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie