18.6 C
Świecie
sobota 13 sierpnia 2022
Strona głównaInwestycjeSprawa z ul. Nad Kanałem w Samociążku utknęła. Burmistrz nie ma dobrych...

Sprawa z ul. Nad Kanałem w Samociążku utknęła. Burmistrz nie ma dobrych wieści

Przeciąga się sprawa z budową ul. Nad Kanałem w Samociążku. Jak się okazuje cały czas nie jest gotowy projekt

Był kwiecień 2021 roku. Wtedy też poseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos uroczyście przekazał władzom Koronowa voucher na kwotę miliona złotych. Środki miały zostać przeznaczone na kompleksowy remont ul. Nad Kanałem w Samociążku.

Czas mijał, a na drodze nie działy się żadne prace. Mieszkańcy zaczęli zatem dopytywać o powody. – Część drogi znajduje się w strefie ochrony pośredniej ujęcia wody Czyżkówko – mówił na jednej z ubiegłorocznych sesji burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski. – Na tym odcinku zgodnie z zapisami decyzji środowiskowej, wody opadowe i roztopowe winny być odprowadzane do projektowanej kanalizacji deszczowej, z podczyszczeniem w separatorach i wprowadzaniem do gruntu poza strefą ochronną. Uzyskanie tego typu pozwolenia potrwa kilka miesięcy w związku z tym prace związane z budową drogi ruszą w roku 2022 – dodał.

29 września 2021 roku podczas kolejnej sesji Rady Miejskiej w Koronowie burmistrz Patryk Mikołajewski przekazał dodatkowe informacje. Tym razem poinformował, że wykonanie projektu budowlanego na prośbę wykonawcy zostało przedłużone do 30 czerwca 2022 roku.

O sprawę upomniał się ostatnio radny Piotr Mitera. I tym razem burmistrz nie przekazał dobrych wieści. Jak poinformował włodarz projektant zwrócił się do samorządu o aneksowanie umowy, gdyż cały czas występują problemy z Wodami Polskimi. – Poprosiłem projektanta o spotkanie, bo chcemy skonsolidować siły i wówczas również gmina zwróciłaby się do Wód Polskich o pomoc, żeby ten projekt mógł zyskać pozwolenie na budowę – powiedział na ostatniej sesji burmistrz Mikołajewski.

Fot. IN

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

1

Prom na Zalewie Koronowskim. Co z funkcjonowaniem…

PROM JEST 0BIEKTEM WYJĄTKOWYM I WARTYM UTRZYMANIA JAK INNE CHARAKTERYSTYCZNE…


Na topie