13.2 C
Świecie
czwartek 30 maja 2024
Strona głównaSliderGłówny tematSprawa tegorocznych dożynek. Burmistrz twierdzi, że ludzie nie mają szacunku do instytucji

Sprawa tegorocznych dożynek. Burmistrz twierdzi, że ludzie nie mają szacunku do instytucji

Wracamy do sprawy tegorocznych dożynek. Przypomnijmy, że te odbyły się w Byszewie. Pod adresem organizatorów wylała się fala krytyki. Według części mieszkańców lokalizacja nie była trafiona. Ich zdaniem tego typu impreza powinna zostać zorganizowana w Koronowie. Już od dłuższego czasu było wiadomo, że aura nie będzie sprzyjająca i organizatorzy nie wzięli tego pod uwagę. Inni narzekali na brak stoisk i atrakcji. To nie wszystko. Zdaniem niektórych, jeżeli już dożynki odbyły się poza Koronowem to powinien zostać zapewniony odpowiedni transport, a tego zabrakło. Poza tym pojawiły się też zastrzeżenia do nawierzchni na której odbywała się impreza, gdzie po deszczach tworzy się błoto

Do negatywnych komentarzy i spostrzeżeń mieszkańców odniósł się burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski. – Czy „fala krytyki”, negacja i hejt zawsze i wszędzie bez szacunku do osób, instytucji, partnerów itp. którzy zawsze z dużym zaangażowaniem współpracują m.in. przy organizacji wydarzeń to w dzisiejszych czasach norma? – komentuje sprawę włodarz. – Tak było również tym razem podczas organizacji Dożynek Gminy Koronowo, które odbyły się 10 września w Byszewie. Nie ma naszej zgody na brak szacunku, przekłamania (wystarczy zrobić zdjęcie w „odpowiednim” miejscu i czasie itp.). Ponadto jako organizatorzy na wiele mamy wpływ na pogodę niestety nie i realizując plan B najbardziej cieszymy się z tego, że mogliśmy docenić pracę osób związanych z rolnictwem a tym akurat deszcz był szczególnie potrzebny w działalności. Program dopięty był w szczegółach, wyzwanie w postaci wprowadzenia zmian zostało wykonane dzięki zaangażowaniu wielu osób – dodaje.

Temat omawiany był z sołtysami

Jak informuje gospodarz gminy Koronowo temat dożynek omawiany jest zawsze przede wszystkim z sołtysami podczas narad. Głównie wybierany jest termin i miejsce oraz forma udziału delegacji sołeckich (wieńce, chleby itp.). W tym roku zdecydowano, że będzie to w Byszewo w dniu 10 września. Zaakceptowano propozycję z nadzieją na wydarzenie w pięknym, malowniczym miejscu, w tle znanego sanktuarium.

Nie ma informacji ile osób wzięło w dożynkach

Na nasze pytanie ile osób uczestniczyło w tegorocznych dożynkach burmistrz twierdzi, że nie posiada takich danych. Jak zaznacza udział wzięło 30 delegacji sołeckich, zaproszeni goście, mieszkańcy gminy i przede wszystkim rolnicy, dla których dożynki są podsumowaniem ciężkiej pracy.

Pogoda pokrzyżowała plany

– Program tegorocznych dożynek gminnych obejmował różne elementy, które pomimo deszczowej pogody w większości udało się zrealizować – informuje Patryk Mikołajewski. – Zaplanowana msza święta przy ołtarzu na wodzie została przeniesiona i odbyła się w kościele. W dniu wydarzenia ze względu na warunki pogodowe zdecydowano o odmówieniu atrakcji dla najmłodszych tj. dmuchanych zjeżdżalni i animacji (zabawy z chustą Klanza, bańki mydlane, malowanie twarzy itp.). Z uwagi na rezygnację wystawców stoisk było mniej. Pogoda miała też wpływ na bardzo ograniczoną wystawę sprzętu rolniczego. Nie odbyła się zabawa z DJ-em, wydarzenie zakończyło się około godziny 22:00 – dodaje samorządowiec.

Gdzie za rok?

Koszt przygotowania i organizacji tegorocznych dożynek to ponad 53 tys. zł. Nie zapadła jeszcze decyzja, gdzie dożynki odbędą się za rok.

Fot. Gmina Koronowo

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie