18.6 C
Świecie
sobota 13 sierpnia 2022
Strona głównaKultura i rozrywkaSpotkanie Młodych na Polach Lednickich. Organizowany jest wyjazd z Koronowa

Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Organizowany jest wyjazd z Koronowa

Już po raz 26. odbędzie się Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Tym razem uczestnicy spotkają się 4 czerwca

Wydarzenie odbędzie się po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Wtedy spotkanie odbyło się tylko on-line. Tegoroczne hasło to „Na krańce świata”. – Z radością dołączam się do zaproszenia skierowanego przez Ojców Dominikanów i Stowarzyszenie Lednica 2000 do udziału w XXVI Spotkaniu Młodych, które odbędzie się 4 czerwca 2022 r. pod hasłem: NA KRAŃCE ŚWIATA – napisał abp Wojciech Polak. – Po przerwie związanej z pandemią wracamy również do wspólnej modlitwy w katedrze gnieźnieńskiej. Niech spotkanie na jutrzni, u źródeł chrzcielnych Polski, przy relikwiach św. Wojciecha, będzie dla nas w tym roku okazją do podziękowania za dar beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, pasterza świętowojciechowej diecezji. Cieszę się, że bazylika prymasowska w Gnieźnie i Lednickie Pola ponownie zapełnią się młodzieżą i oczekując na spotkanie z serca błogosławię – dodał prymas.

Otwarcie Pól Lednickich zaplanowano na godz. 9:00. W programie spotkania jest Anioł Pański, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Procesja Orłów, Eucharystia, przesłanie papieża Franciszka, modlitwa o pokój, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Wybór Chrystusa i Przejście przez Bramę III Tysiąclecia.

Parafia WNMP w Koronowie organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych. Wyjazd odbędzie się 4 czerwca o godz. 9:00 przy dębie na ul. Bydgoskiej. Powrót planowany jest w niedzielę 5 czerwca około godz. 3:00. Koszt wyjazdu wynosi 80 zł. Zapisy, deklaracje i bliższych informacji udziela ks. Paweł.

Fot. Lednica 2000

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

1

Prom na Zalewie Koronowskim. Co z funkcjonowaniem…

PROM JEST 0BIEKTEM WYJĄTKOWYM I WARTYM UTRZYMANIA JAK INNE CHARAKTERYSTYCZNE…


Na topie