4.4 C
Świecie
czwartek 29 lutego 2024
Strona głównaAktualnościSkarbnik gminy Koronowo złożyła wypowiedzenie. Poznaliśmy następcę

Skarbnik gminy Koronowo złożyła wypowiedzenie. Poznaliśmy następcę

Dotychczasowa skarbnik gminy Koronowo Alicja Tymek złożyła wypowiedzenie. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie poznaliśmy nazwisko następcy

Pomimo tego, że Alicja Tymek podjęła decyzję o rezygnacji z pracy w Urzędzie Miejskim w Koronowie to formalnie na wniosek burmistrza decyzję o odwołaniu musieli podjąć radni. – Dla mnie jest to trudna decyzja – przyznał podczas sesji radny Tomasz Gordon. – Współpracowaliśmy z panią skarbnik, wypracowaliśmy pewne finansowe sprawy, które pomogły rozwojowi gminy Koronowo. I teraz stajemy przed takim dylematem, musimy my jako radni odwołać z tego stanowiska panią, którą powołaliśmy i która przez jakiś czas prowadziła moim zdaniem bardzo dobrze sprawy funkcji finansowej naszej gminy. Nie mniej jednak, żeby być w porządku z tymi przepisami, które nas aktualnie obowiązują to jeżeli pracownik składa wypowiedzenie on podlega pod kodeks pracy i ma prawo w każdej chwili złożyć wypowiedzenie. Jeżeli my jako rada byśmy nie odwołali skarbnika to wypowiedzenie trwa, skarbnika nie ma, a burmistrz musi przedstawić do połowy listopada nowy projekt budżetu na 2023 rok, więc pewne sprawy byłyby zablokowane – dodał.

„Nie można odmówić jej fachowości”

Swoje zdanie przedstawił także radny Maciej Szlagowski. – Powiem uczciwie, że informacja o rezygnacji pani skarbnik dla mnie to był taki mały szok, bo myślałem, że pani skarbnik będzie z nami współpracować przynajmniej do końca tej kadencji. Można pani skarbnik osobiście lubić lub nie lubić i to jest każdego osobista sprawa, natomiast myślę, że nie można odmówić jej fachowości i znajomości tematu – mówił radny Szlagowski. Ponadto radny wyraził swoje zdziwienie, a także nadzieję, że nie zmieni to dobrze obranego toru finansowego, ponieważ nadchodzą coraz trudniejsze czasy.

„Chciałbym podziękować za podjęcie tej uchwały”

Ostatecznie radni przyjęli uchwałę w sprawie odwołania skarbnika. Po głosowaniu zastępca burmistrza Koronowa Piotr Kazimierski powiedział: – Bardzo chciałbym podziękować za podjęcie tej uchwały, również ubolewamy, że nie ma dzisiaj pani skarbnik z nami, bo uważamy, że też zasługuje na to, aby za te siedem lat pracy jej należycie podziękować, my liczymy, że będziemy mieli okazję ku temu, żeby się jeszcze spotkać i za te lata pracy podziękować.

Kandydatura Marcina Kłodzińskiego

Następnie radni musieli podjąć uchwałę w sprawie powołania nowego skarbnika. Burmistrz Koronowa wniósł wniosek, aby na to stanowisko powołać Marcina Kłodzińskiego. Według wnioskującego kandydat spełnia wszystkie wymogi formalne określone w obowiązujących przepisach. Ukończył on studia wyższe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na kierunku ekonomia, a także Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku prawo zamówień publicznych oraz studia na Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej na kierunku finanse samorządowe i rachunkowość budżetowa. To nie wszystko. W roku 2020 skończył na kierunku finansowo-prawnym studia uzupełniające magisterskie. Obecnie kontynuuje naukę w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego na kierunku dyrektor finansowy. Marcin Kłodziński posiada 17-letnie doświadczenie w pracy w samorządzie w tym ponad 8-letni staż pracy na stanowisku zastępcy dyrektora i głównego księgowego . Był związany z Miejsko-Gminnym Zespołem Edukacji w Koronowie.

Człowiek od nas

– Nie może być luki w życiu, gmina musi pracować, wszystkie instytucje muszą pracować te które zaspokajają podstawowe potrzeby naszych mieszkańców, dlatego jesteśmy przed taką koniecznością, aby powołać szefa w gminie od finansów – mówił radny Tomasz Gordon. – Z tego co ja mogę powiedzieć to bardzo podoba mi się decyzja burmistrza, że wybierają jednego z nas, jednego z naszych mieszkańców, który tutaj żył, uczył się, pracował, zna ten teren, zna mieszkańców, zna urząd i problemy z którymi my na co dzień się zmagamy, bo ich wręcz przybywa. Wiemy jaka jest sytuacja, co jest z inflacją, cenami, węglem, zbożem. Popieram ten wybór burmistrza – dodał radny Gordon.

Ostatecznie radni przyjęli uchwałę jednogłośnie. Nikt nie był przeciwny i nikt nie wstrzymał się od głosu.

Fot. Gmina Koronowo

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie