8.2 C
Świecie
niedziela 25 lutego 2024
Strona głównaAktualnościŚcieżka rowerowa zamknięta. Co jest powodem?

Ścieżka rowerowa zamknięta. Co jest powodem?

Ta decyzja zaskoczyła wielu mieszkańców. 5 listopada Urząd Miejski w Koronowie przekazał, że ścieżka rowerowa na odcinku od mostu kolejki wąskotorowej do skrzyżowania z drogą w Okolu została zamknięta. Nie podano przyczyny, ani terminu ponownego otwarcia

Jak tłumaczył nam wtedy Bolesław Grygorewicz – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Bydgoszczy, zgodnie z porozumieniem zawartym między powiatem a gminą za utrzymanie ścieżki odpowiada gmina Koronowo. – Podjęta w tej sprawie została specjalna uchwała, a dokumentacja została przekazana do Koronowa – mówił Bolesław Grygorewicz. – Powiat Bydgoski był liderem tylko na czas budowy oraz w okresie gwarancji – dodał.

O sprawę postanowiliśmy zapytać w Urzędzie Miejskim w Koronowie. – Właścicielem odcinka od zejścia z pokładu mostu kolejki wąskotorowej nad doliną rzeki Brdy do skrzyżowania z drogą gminną w Okolu jest gmina – przekazał nam zastępca burmistrza Koronowa Sławomir Marszelski. – Gmina Koronowo odpowiada za bieżące utrzymanie ścieżki rowerowej. Mając na względzie bezpieczeństwo użytkowników ścieżki uznano, że przedmiotowy odcinek należy zamknąć do czasu wykonania opinii geotechnicznej. Otwarcie jest uzależnione od przeprowadzenia badań, otrzymanych wyników i zakresu prac koniecznych do wykonania – dodaje zastępca burmistrza.

Pomimo tego, że ścieżka jest oficjalnie zamknięta to ruch odbywa się na niej w sposób normalny. Widnieją informacje o zamknięciu, jednak zarówno piesi jak i rowerzyści poruszają się tym szlakiem.

fot. IN

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x