18.1 C
Świecie
piątek 19 lipca 2024
Strona głównaKultura i rozrywkaRuszył paszport turystyczny. W tegorocznej edycji jest również Koronowo

Ruszył paszport turystyczny. W tegorocznej edycji jest również Koronowo

Dokładnie wczoraj (1 lipca) uruchomiona została aplikacja „Paszport od kuchni”. Jest to propozycja zwiedzania naszego regionu w 11. edycji kampanii “Paszport Turystyczny”

Organizatorem jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, – W bieżącym roku przygotowaliśmy Aplikację „Paszport od kuchni” – informuje K-POT. – Jak zawsze proponujemy zwiedzanie popularnych atrakcji i mało znanych zakamarków Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc. Tym razem dodaliśmy jednak coś specjalnego dla koneserów regionalnych smaków i zwyczajnych łasuchów. Z aplikacją dotrą do miejsc, w których powstają słoneczne miody, powidła i soki, słynna gęsina, dania z ryb, wyborne sery kozie i twarogi od szczęśliwych krów… Do tego dopełniające całości trunki (dla kierowców polecamy wodę mineralną). Naszym zdaniem kulinarne zdobycze z odwiedzanych miejsc to najlepsza pamiątka z podróży. Niezmiennie, pretekstem do wyruszenia w trasę pozostaje dziedzictwo kulturowe, osobliwości natury, urokliwe krajobrazy naszych Konstelacji: Kujaw, Pałuk, Borów Tucholskich, Doliny Dolnej Wisły oraz Pojezierza Brodnickiego. Tym razem jednak stawiamy kropkę nad „i”, a raczej – dodajemy szczyptę smaku! Kreując 11. już edycję Paszportu Turystycznego – my także poddajemy się trendom. Te nakazują, by eksplorując ciekawe miejsca, sycić wszystkie zmysły, karmić umysł i ciało. Zbierajcie punkty, dzielcie się przeżyciami z podróży po Konstelacjach i walczcie o nagrody! Sprawdzajcie na bieżąco kalendarz wydarzeń paszportowych – dodają organizatorzy.

„Paszport od kuchni” obejmuje:

  • Pięć Konstelacji regionalnych (zgodnie z opracowanymi przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną i członków stowarzyszenia strategiami): Kujawy, Pałuki, Bory Tucholskie, Dolina Dolnej Wisły oraz Pojezierze Brodnickie + dwie Konstelacje miejskie: Bydgoszcz i Toruń.
  • W ramach zwiedzania można realizować gry terenowe. Tegoroczne miejsca questów to: Toruń, Bydgoszcz, Ciechocinek, Bory Tucholskie, Pojezierze Brodnickie, Żnin, Grudziądz.
  • W każdej Konstelacji znajdują się nasze subiektywne rekomendacje – adekwatnie do tematyki – sklepy z lokalnymi wyrobami, gospodarstwa agroturystyczne, restauracje.
  • Podczas kampanii będą realizowane konkursy z nagrodami. Warto śledzić profil społecznościowy kujawsko-pomorskie.travel
  • Czas trwania konkursu paszportowego: 1 lipca – 2 października. Po tym terminie jury wakacyjnego konkursu przyzna nagrody w postaci voucherów na pobyt w Kujawsko-Pomorskich Konstelacjach dobrych miejsc, współfinansowanych ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Punkty przyznawane są za „zameldowanie” (check-in) w wyznaczonych lokacjach oraz dodatkowo, za wykonanie poszczególnych gier terenowych dostępnych w aplikacji. Punkty w grach terenowych przyznawane są za przybycie do kolejnych miejsc meldunkowych oraz za rozwiązanie zadań w grach. Ranking graczy wyświetlany jest w aplikacji konkursowej. Do udziału w 2-gim etapie Konkursu uprawniony jest uczestnik, który zgromadzi min. 250 punktów. Na tym etapie należy dokonać w aplikacji wpisu konkursowego, dotyczącego kulinarnych wrażeń z podróży do miejsc meldunkowych województwa kujawsko-pomorskiego. Każdy z uczestników Konkursu może zamieścić jeden wpis w aplikacji.

W tegorocznej edycji nie mogło zabraknąć Koronowa. Oprócz samego miasta jest także Zalew Koronowski (prom).

Link do pobrania aplikacji dostępny jest na stronie internetowej paszportu.

fot. K-POT

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie