17.5 C
Świecie
środa 22 maja 2024
Strona głównaAktualnościRozpoczęcie roku szkolnego w koronowskiej jedynce. Nastąpiła zmiana dyrektora

Rozpoczęcie roku szkolnego w koronowskiej jedynce. Nastąpiła zmiana dyrektora [ZDJĘCIA]

417 uczniów z klas 1-8 oraz 68 z oddziałów przedszkolnych rozpoczęło dzisiaj (1 września) nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Koronowie. Na zasłużoną emeryturę przeszła dotychczasowa dyrektor Mirosława Pietryga

Przybyłych gości, rodziców, grono pedagogiczne i przede wszystkim uczniów przywitała nowa dyrektor placówki Lucyna Rogaszewska, która do tej pory sprawowała funkcję wicedyrektor. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu przypomniano wydarzenia z września 1939 roku. Jak podkreślono nie zawsze 1 września dzieciom udało dotrzeć się do szkół. Nie zapomniano też o sytuacji w Ukrainie. – Ten rok będzie szczególny dla nas wszystkich – mówiła dyrektor Lucyna Rogaszewska. – Nastąpiły spore zmiany personalne. Część osób przeszła na emeryturę. Pragnę podziękować dotychczasowej dyrektor za wszystkie lata spędzone z jedynką. Będę starała się godnie zastąpić moją poprzedniczkę – dodała.

W tym roku szkolnym do placówki będzie uczęszczało 417 uczniów z klas 1-8 i 68 z oddziałów przedszkolnych. Kadra pedagogiczna liczyć będzie 39 nauczycieli oraz 15 osób z obsługi i administracji. Warto podkreślić, że niektóre pomieszczenia w szkole zostały wyremontowane. Obecnie przygotowywana jest sala doświadczania świata orz trwa budowa parkingu przy szkole.

Dyrektor Rogaszewska podkreśliła jak ważny elementem w wychowaniu dzieci stanowią rodzice. – Cieszę się z Państwa obecności, bo wiem, że będę mogła na Was liczyć – mówiła podczas uroczystości. – Mamy wspólny cel: jak najlepsza przyszłość Waszych dzieci – dodała.

Na rozpoczęciu obecny był także zastępca burmistrza Koronowa Piotr Kazimierski, który w mieniu burmistrza Patryka Mikołajewskiego odczytał specjalny list z gratulacjami i życzeniami.

Przypomnijmy, że Mirosława Pietryga swoją przygodę z koronowską „jedynką” rozpoczęła w 1986 roku jako nauczycielka języka polskiego. Od 1991 sprawowała funkcję wicedyrektora przy boku pani Zakrzewskiej. Cztery lata później objęła stanowisko dyrektora szkoły. Warto również zauważyć, że Mirosława Pietryga przeprowadziła w swoim życiu dwie reformy systemu edukacji. Pierwszą w 1999 roku, kiedy to ówczesne władze wprowadziły 6 letnie szkoły podstawowe i 3 letnie gimnazja. Drugą – w 2017 roku, likwidującą gimnazja. Oficjalne pożegnanie zasłużonej dla koronowskiej oświaty dyrektor odbyło się w czerwcu oraz podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Koronowie.

Na stanowisko wicedyrektora szkoły została powołana Joanna Bociek.

Fot. IN

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie