7.1 C
Świecie
czwartek 18 kwietnia 2024
Strona głównaInwestycjeRozbudowa drogi krajowej nr 25. Kiedy mogłyby rozpocząć się prace?

Rozbudowa drogi krajowej nr 25. Kiedy mogłyby rozpocząć się prace?

Niedawno gminę Koronowo obiegła wieść, że planowana jest rozbudowa drogi krajowej numer 25 na odcinku Tryszczyn-Buszkowo. Niektórzy twierdzą, że są to obietnice przedwyborcze. Postanowiliśmy zatem sprawdzić u źródła, kiedy inwestycja mogłaby zostać zrealizowana

– Rozbudowa DK25 Buszkowo – Tryszczyn obejmuje 4 zadania i ma na celu podniesienie bezpieczeństwa ruchu drogowego, poprawienie przejazdu tranzytowego i lokalnego, budowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów oraz modernizację konstrukcji drogi – przekazał nam Julian Drob, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Docelowo droga będzie posiadać przekrój 1×2, poszerzenie pasów ruchu do 3,5 metra (obecnie w na wielu odcinkach jest to 3,05m) i podniesienie nośności do 11,5 t/oś. Okres przygotowawczy, który obejmuje opracowanie dokumentacji i ew. uzyskanie decyzji środowiskowej (w zależności od przyjętych rozwiązań docelowych) dla danego odcinka obejmuje lata 2022-26. Z kolei budowa lata 2025-28 – dodaje przedstawiciel drogowców.

Zadania obejmą także takie rozwiązania jak budowa przepustów, ekrany akustyczne, kanały technologiczne, lewoskręty czy oświetlenie drogowe. Z prac wyłączone jest istniejące rondo w Koronowie (DK25/DK56/DW243).

Fot. Google

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie