20.3 C
Świecie
sobota 20 lipca 2024
Strona głównaInwestycjeRemonty świetlic wiejskich na terenie gminy Koronowo. Gdzie zaplanowano prace?

Remonty świetlic wiejskich na terenie gminy Koronowo. Gdzie zaplanowano prace?

Na terenie gminy Koronowo znajduje się 25 świetlic wiejskich oraz dwa Wiejskie Domy Kultury. Ich stan jest różny. Gmina Koronowo ma w planach większe remonty niektórych obiektów

W bieżącym roku wykonano termomodernizację świetlicy wiejskiej w Sitowcu. Prace polegały na przygotowaniu podłoża oraz odbiciu tynków z murów i uzupełnieniu brakujących, gruntowaniu podłoża, montażu listew cokołowych, wykonaniu ocieplenia z płyt styropianowych oraz zatopieniu warstwy siatki na ścianach oraz ościeżach, wykonaniu ręcznie tynków cienkowarstwowych silikonowych, wykonaniu obróbek blacharskich oraz montażu rur spustowych i parapetów. Na powyższy cel zostały przeznaczone środki własne gminy oraz środki z funduszu sołeckiego.

– Obecnie trwa inwestycja polegająca na modernizacji świetlicy wiejskiej w Hucie – informuje Patryk Mikołajewski, burmistrz Koronowa. – W najbliższym czasie planuje się również remonty, przebudowy lub termomodernizacje świetlic w Więzownie, Wilczu i Gościeradzu. Środki na powyższe cele pochodzą z uzyskanych dotacji zewnętrznych oraz z budżetu gminy – dodaje włodarz.

Jednocześnie Patryk Mikołajewski informuje, że wszystkie informacje dotyczące inwestycji dostępne są na Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Koronowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x