1.8 C
Świecie
środa 24 kwietnia 2024
Strona głównaInwestycjeRemont Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie? Burmistrz przekazał dobre wieści

Remont Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie? Burmistrz przekazał dobre wieści

W ubiegły piątek w Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie im. Jana Pawła II odbyły się uroczystości związane z 60-leciem istnienia placówki

Całość obchodów rozpoczęła się od mszy świętej w koronowskiej bazylice mniejszej. Następnie uroczystości przeniosły się do siedziby szkoły. Tam odbyły się przemówienia, podziękowania i część artystyczna.

Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski przekazał na ręce dyrektora Zbigniewa Głogowskiego czek w wysokości 150 tys. zł na projekt termomodernizacji budynku. Nie są to pieniądze już docelowo na remont, tylko na wykonanie projektu.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie powstała w 1961 roku. Wcześniej w tym miejscu funkcjonowało boisko sportowe. Pierwszym dyrektorem został Tadeusz Piskozub. Funkcję tę sprawował nieprzerwanie do 31 sierpnia 1990 roku. Po nim funkcję dyrektora przejął Zbigniew Głogowski, który piastuje ten urząd do dzisiaj. Jednym z ważniejszych momentów w historii szkoły był 2003 rok, kiedy to nastąpiło otwarcie nowego skrzydła w budynku szkoły.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x