7.1 C
Świecie
środa 21 lutego 2024
Strona głównaInwestycjeRemont drogi w Stopce? Na razie nie ma co liczyć

Remont drogi w Stopce? Na razie nie ma co liczyć

Mieszkańcy tej części miejscowości od kilku lat zgłaszają potrzebę remontu drogi. Okazuje się, że na razie nie jest to możliwe

Mowa o drodze za Rożnem. Prowadzi ona do kilkunastu domostw, pól i sadów. Asfalt położony jest tylko przy słynnej restauracji. Dodatkowo w tej części rozwija się budownictwo mieszkalne.

Mieszkańcy sprawę remontu zgłaszają od kilku lat. Warto zaznaczyć, że Stopka należy do sołectwa Okole. Temat drogi był podejmowany m.in. podczas zebrań sołeckich. Niedawno sołtys sołectwa Beata Głowacka, wystosowała wniosek do burmistrza Koronowa w sprawie wpisania do projektu budżetu gminy Koronowo na 2022 rok zadania pn. „Wykonanie drogi asfaltowej w Stopce (górna Stopka) droga prowadząca za Rożnem Skansen na osiedle domów mieszkalnych – działka nr 83”. W odpowiedzi burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski poinformował, że inwestycja nie może zostać wprowadzona do budżetu gminy na rok 2022 z uwagi na dużą ilość projektów drogowych będących w trakcie opracowywania.

Dobrą informacją dla mieszkańców jest fakt, że do projektu budżetu na 2022 rok zostało wpisane zadanie pn. „Wykonanie dokumentacji projektowej niezbędnej na wykonanie nawierzchni asfaltowej drogi gminnej prowadzącej do wsi Okole od skrzyżowania drogi z cegielnią / ścieżka rowerowa nr 050145C w dół do wsi Okole – droga nr 50136C”.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x