16.3 C
Świecie
niedziela 14 lipca 2024
Strona głównaNa sygnaleRatownicy WOPR czuwali na plaży w Pieczyskach. To był spokojny sezon

Ratownicy WOPR czuwali na plaży w Pieczyskach. To był spokojny sezon [WIDEO]

Patrolowanie plaży i kąpieliska, akcje ratownicze, upowszechnianie nauki pływania, prowadzenie szkoleń i akcji profilaktycznych – to główne zadania Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tym roku – podobnie jak w poprzednich latach – ratownicy pełnili służbę na plaży w Pieczyskach

W ramach współpracy zespoły ratownicze zrzeszone w strukturach WOPR, wyposażone w łodzie motorowe dbały o bezpieczeństwo nad następującymi zbiornikami wodnymi w województwie kujawsko-pomorskim: Zalewem Włocławskim, Zalewem Żur (powiat świecki), Zalewem Koronowskim (w powiecie bydgoskim), Jeziorem Gopło (powiat inowrocławski), jeziorami Pojezierza Brodnickiego, jeziorami Pojezierza Pałuckiego oraz rzekami Wisłą, Brdą, Wdą.

Dla ratowników stacjonujących na plaży w Pieczyskach sezon 2022 był spokojny. Ratownicy interweniowali jedynie poza kąpieliskiem, na akwenie udzielając pomocy np. przewróconym jednostkom pływającym.

Przedstawione w filmie sceny nie są realnymi wydarzeniami, a jedynie symulacjami w ramach prowadzonej działalności szkoleniowej.

Autor wideo: eXbee

Jeżeli wystąpią problemy z odtworzeniem wideo, materiał jest dostępy również tutaj.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie