3.4 C
Świecie
piątek 28 stycznia 2022
Strona głównaAktualnościRankingi najlepszych szkół średnich. Jak wypadło Koronowo?

Rankingi najlepszych szkół średnich. Jak wypadło Koronowo?

Czasopismo „Perspektywy” opublikowało rankingi najlepszych szkół średnich w kraju. Postanowiliśmy sprawdzić, jak poradziło sobie Koronowo

Ranking Liceów Ogólnokształcących uwzględnia szkoły dla młodzieży (bez szkół specjalnych i szkół dla dorosłych), w których zdawało maturę w maju 2021 roku, na arkuszach standardowych, minimum 12 maturzystów przystępujących po raz pierwszy do egzaminu, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej w liceach. W rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a także egzaminy językowe na poziomie dwujęzycznym.

Najlepszym liceum w kraju zostało XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie przed Uniwersyteckim LO w Toruniu i XIII LO w Szczecinie. Z bydgoskich szkół na 81 miejscu zostało sklasyfikowane VI LO im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Oprócz rankingu krajowego stworzono też ranking z podziałem na województwa. Uwzględnia on 53 licea w województwie kujawsko-pomorskim. Liceum Ogólnokształcące im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie nie zostało w ogóle sklasyfikowane.

Jeżeli chodzi o technika to metoda sporządzania wyników była taka sama jak w przypadku liceów. Najlepszym technikum w Polsce zostało Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie. Drugie miejsce zajęło Technikum Mechatroniczne nr 1 (ZSLiT nr 1) w Warszawie, a trzecie Technikum Łączności nr 14 im. Obr. PP w Gdańsku zlokalizowane w Krakowie. Wysokie czwarte miejsce zdobyło Technikum Elektroniczne nr 7 im. WP w Bydgoszczy. W rankingu wojewódzkim na 67 miejsc, Zespół Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie zajął 62 pozycję.

fot. archiwum IN

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najpopularniejsze
Najnowsze Najstarsze
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Janek Marunowski
Gość
Janek Marunowski
15 stycznia 2022 23:01

Całe szczęście, że koronowscy radni już wymyślili jak poprawić jakoś nauczania w gminie. Dzięki głosowaniu sprzed kilku tygodni, za góra trzy lata świeckie szkoły będą piąć się w górę rankingu. Kto jeszcze nie czytał, to polecam link poniżej:

https://koronowo.org/nie-bedzie-tanszych-biletow-w-bydgoszczy-dla-dzieci-i-uczniow-z-gm-koronowo-radni-byli-przeciwni/

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

22

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę Urząd…

Ciekawym pomysłem też była wielka nagroda dla Pani Dyktator MGOK,…


19

Presto został zamordowany. Właściciele szukają świadków tego…

Ręce i nogi bym mu załatwił tak że do końca…


10

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę Urząd…

Orkiestra dęta rozwalona to trzeba nagrodę przyznać...


10

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę Urząd…

Priorytetem jest wyciśnięcie z przedsiębiorców kasy, Marszelski wyciska także z…


6

Dlaczego na S5 jest ograniczenie prędkości do…

Tak, tak trwają pracę wykończeniowe tylko szkoda że nikogo nie…


Na topie

1
0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x