20.3 C
Świecie
sobota 20 lipca 2024
Strona głównaAktualnościPrzybywa uchodźców do gminy Koronowo. Sytuacja jest dynamiczna

Przybywa uchodźców do gminy Koronowo. Sytuacja jest dynamiczna

W środę (9 marca) informowaliśmy, że na terenie gminy Koronowo przebywa ponad 200 uchodźców z objętej wojną Ukrainy. Tymczasem wczoraj (11 marca) ta liczba wzrosła do 300

– Koronowski samorząd, instytucje, służby aktywnie działają w zakresie wsparcia mieszkańców Ukrainy – przekazał Urząd Miejski w Koronowie. – Około 300 osób (głównie matki z dziećmi) przebywa już na terenie gminy Koronowo. Sytuacja jest dynamiczna i ulega ciągłym zmianom. Osoby otoczone są opieką i zagwarantowane mają wsparcie.

Wszelkie pytania należy kierować do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Koronowie – tel. 52 3822 226.

Jednocześnie pracownicy Urzędu Miejskiego w Koronowie weryfikują dotychczas zgłoszone przez mieszkańców lokale i sprawdzają możliwości zakwaterowania mieszkańców Ukrainy. Osoby, które pod swój dach chciałyby przyjąć obywateli Ukrainy proszeni są o kontakt pod adresem e-mail ukraina@koronowo.pl.

Przypomnijmy, że cały czas trwa zbiórka darów. Punkt znajduje się w remizie strażackiej, przy ulicy Ogrodowej 59 w Koronowie. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 14 – 18 oraz w sobotę w godz. 10-12. Kontakt do koordynatora gminnego (dot. zbiórek), tel. 785-006-037. Aktualne potrzeby: laczki, kapcie (obuwie domowe w różnych rozmiarach – dla dzieci i dorosłych), karma dla zwierząt (dla kotów, psów), suszarki do włosów, napoje (woda, soki), odzież wiosenna i bielizna dla dzieci i młodzieży (nowa! różne rozmiary i rodzaj), akcesoria dziecięce np. nożyczki, gruszki, proszki i płyny do prania, maszynki do golenia, wózki dziecięce.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie