Świecie
wtorek 23 kwietnia 2024
Strona głównaSportPrzełamanie Victorii Koronowo. Pewne i wysokie zwycięstwo

Przełamanie Victorii Koronowo. Pewne i wysokie zwycięstwo

Na ten moment koronowscy kibice czekali bardzo długo. Po serii niekorzystnych wyników podopiecznym trenera Roberta Tomczaka, udało się wywalczyć trzy punkty

W ramach 19. kolejki piłkarskiej klasy okręgowej na stadion miejski w Koronowie przyjechała drużyna Promienia Kowalewo Pomorskie. Już w 15 minucie spotkania wynik otworzył gracz Victorii Łukasz Dziedzic-Kamiński. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Na początku drugiej połowy, dokładnie w 49 minucie na 2:0 podwyższył Hubert Nowak. Z kolejnej bramki kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Klasztornej cieszyli się 70 minucie, kiedy to do bramki rywali trafił Aleksander Zieliński. Pięć minut później swoją drugą bramkę w tym pojedynku zdobył Łukasz Dziedzic-Kamiński. Wynik na 5:0 ustalił w 85 minucie Gracjan Łęgowski.

Wyjściowy skład Victorii Koronowo: Kotłowski, Prz. Dec, Karbowski, Szczukowski, Kulpa, Łagoda, Dziedzic-Kamiński, Nowak, P. Zieliński, A. Zieliński, Brzeziński.

Tym samym było to pierwsze zwycięstwo Victorii w lidze od 18 września, kiedy to zespół z Koronowa pokonał na wyjeździe Pomorzanina Serock 2:5.

Victoria pozostaje cały czas na ostatniej pozycji w lidze. Następny mecz piłkarze z Koronowa zagrają na wyjeździe, a przeciwnikiem będzie Mustang Ostaszewo, który jest na 10 pozycji.