20.3 C
Świecie
niedziela 21 lipca 2024
Strona głównaNa sygnalePrzekroczył prędkość na ul. Letniskowej w Koronowie. Dostał 1500 zł mandatu

Przekroczył prędkość na ul. Letniskowej w Koronowie. Dostał 1500 zł mandatu

Policjanci ukarali kierowcę 1500 złotowym mandatem i zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące. Wszystko dlatego, że przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali go po zgłoszeniu naniesionemu przez zaniepokojonych mieszkańców ulicy na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

– Każde zgłoszenie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dokładnie weryfikowane przez policjantów bydgoskiej komendy – informuje kom. Lidia Kowalska z Biura Prasowego KWP w Bydgoszczy. – W przypadku jego potwierdzenia funkcjonariusze dążą do jego wyeliminowania. W tym celu wdrażane są dodatkowe zadania dla policjantów realizujących określone zadania. Wszystko zaczęło się od zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy ulicy Letniskowej w Koronowie za jej pomocą zgłosili zagrożenie występujące na ich ulicy, a mianowicie przekraczanie dozwolonej prędkości. W związku z tym zadania związane z weryfikacją zgłoszenia realizowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy. Na potwierdzenie tego zgłoszenia nie musieli długo czekać. Wykonywany pomiar prędkości pojazdów poruszających się tą ulicą pozwolił wyeliminować z drogi 35-latka jadącego chevroletem. W miejscu, gdzie obowiązywała prędkość do 40 km/h mężczyzna pędził 93 km/h – dodaje mundurowa.

Z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktami karnymi, a do tego zostało mu zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Policjanci zapewniają, że w dalszym ciągu będą kontrolować prędkość pojazdów poruszających się wspomnianą ulicą w celu wyeliminowania tego typu zachowań kierowców.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x