13.1 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaInwestycjePrzebudowa Punktu Informacji Turystycznej w Koronowie. Do kiedy potrwają prace?

Przebudowa Punktu Informacji Turystycznej w Koronowie. Do kiedy potrwają prace?

Punkt Informacji Turystycznej znajdujący się na Placu Zwycięstwa w Koronowie od wielu lat prosił się o gruntowny remont. Wreszcie on nastąpił. Postanowiliśmy sprawdzić szczegóły inwestycji

Na początku nie obyło się bez problemów. Pierwszy przetarg został przez Urząd Miejski w Koronowie unieważniony. Jako powód podano „Ceny ofert niepodlegających odrzuceniu przekraczają możliwości finansowe Zamawiającego, który przeznaczył na sfinansowanie zamówienia 1.170.000,00 złotych. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej”. Wobec powyższego gmina ogłosiła kolejny przetarg. Chęć wykonania inwestycji zgłosiło pięć firm. Najwięcej chciało BWD z Fabianek 1 mln 330 tys. zł. Najmniej Tecal z Bydgoszczy 998 tys. zł. I to właśnie ta ostatnia firma wygrała postępowanie, jednak… nie podpisała umowy. Dlatego też podpisano umowę z kolejną najkorzystniejszą ofertą, którą złożył Instalco Tomasz Kątny z Koronowa. Zgodził się on przeprowadzić inwestycję za 1 mln 165 tys. zł.

Niedawno rozpoczęły się prace. Pełna nazwa zadania to: Przebudowa i nadbudowa budynku Informacji Turystycznej wraz ze zmianą sposobu użytkowania części pomieszczeń mieszkalnych lokalu nr 3 na pomieszczenia użyteczności publicznej. Zakres robót jest bardzo duży. Obejmuje on m.in. rozbiórkę pokrycia i konstrukcji dachu głównej części budynku oraz dachów płaskich nad częścią parterową, rozbiórkę komina, stropów drewnianych, części ścian zewnętrznych, posadzek parteru, skucie tynków. Budynek posiada piwnicę – mury zostaną oczyszczone i zaimpregnowane, a na parter wykonane zostaną schody żelbetowe. Na parterze zmieni się min. układ ścian, wykonane zostaną schody żelbetowe na piętro, nowe kominy i wentylacja. Nowością będzie jeszcze jedno piętro.

W specyfikacji warunków zamówienia widnieje informacje, że zamawiający wymaga, aby roboty budowlane zostały wykonane w terminie siedmiu miesięcy od dnia podpisania umowy, natomiast uzyskanie decyzji na użytkowanie w terminie ośmiu miesięcy od dnia podpisania umowy. Inwestycja rozpoczęła się we wrześniu 2021 r. Oznacza to, że budynek powinien być gotowy w maju 2022 r.

Co z turystami, którzy w okresie remontu chcieliby uzyskać informacje? – Takie miejsce znajduje się w budynku przy ul. Sienkiewicza 4 – wyjaśnia burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x