20.3 C
Świecie
sobota 20 lipca 2024
Strona głównaInwestycjePrzebudowa DK nr 56. Nie ma projektu i zapewnionych pieniędzy

Przebudowa DK nr 56. Nie ma projektu i zapewnionych pieniędzy

Od kilku lat głośno mówiło się na temat przebudowy drogi krajowej numer 56 na odcinku od ronda Lotników Koronowskich do Kanału Lateralnego. Jak okazuje się cały czas nie jest gotowy projekt

W marcu 2019 roku w koronowskim ratuszu odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące przebudowy drogi krajowej nr 56. Plany przewidywały przebudowę ulic Nakielskiej, Okrzei, Placu Zwycięstwa, Św. Andrzeja, Szkolnej, Dworcowej i Szosy Kotomierskiej. Przy Galerii Coronovia miała powstać sygnalizacja świetlna, a przy skrzyżowaniu z drogą na Pieczyska rondo. Dokumentacja miała być gotowa na przełomie 2019/2020 roku.

Na początku tego roku GDDKiA przekazała nam, że prace remontowe na odcinku DK 56 od ronda Lotników do Kanału Lateralnego są zależne od dokumentacji projektowej przebudowy powyższego odcinka, opracowywanej przez  Galerię „Coronovia” oraz Gminę Koronowo – odnośnie odwodnienia ulicy Dworcowej.

O sytuację związaną z tym odcinkiem drogi dopytywał także radny Maciej Szlagowski. – Informuję, iż wszelkie uzgodnienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy dokonywane są przez Gminę Koronowo na bieżąco – przekazał zastępca burmistrza Koronowa Sławomir Marszelski.

– Informujemy, że dokumentacja znajduje się w dalszym ciągu w trakcie opracowania – przekazał nam dzisiaj 27 kwietnia Julian Drob, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA. – Aktualnie prowadzone są uzgodnienia w tej sprawie. Należy zaznaczyć, że zadanie to nie ma zapewnionego finansowania stąd obecnie nie można wskazać harmonogramu realizacji – dodał przedstawiciel drogowców.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie