13.1 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaInwestycjeProjekt przebudowy drogi krajowej w Koronowie cały czas niegotowy. Co na to...

Projekt przebudowy drogi krajowej w Koronowie cały czas niegotowy. Co na to władze i GDDKiA?

O generalnej przebudowie drogi krajowej numer 56 od ronda Lotników Koronowskich do Kanału Lateralnego mówi się od dłuższego czasu. Projekt miał być gotowy na przełomie 2019/2020 roku. Jak się okazuje do dzisiaj nie jest on skończony

Na początku tego roku o sprawę dopytywaliśmy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. – Prace remontowe na odcinku DK 56 od ronda Lotników do Kanału Lateralnego są zależne od dokumentacji projektowej przebudowy powyższego odcinka, opracowywanej przez Galerię „Coronovia” oraz Gminę Koronowo – odnośnie odwodnienia ulicy Dworcowej – przekazała nam wtedy Kinga Puchowska, specjalista ds. komunikacji bydgoskiego oddziału GDDKiA. – Termin trudno w tym przypadku określić – leży to w gestii zarządcy drogi. Przybliżone koszty będą znane po wykonaniu dokumentacji – na tej podstawie będzie można określić bardziej aktualne ceny. Roboty wykonane na dzień dzisiejszy (naprawy nawierzchni) są realizowane ze środków Rejonu Nakło jako roboty bieżącego utrzymania – dodała przedstawicielka drogowców.

Konkretne pytania od radnego Macieja Szlagowskiego

O sytuację związaną z przebudową tego ważnego ciągu komunikacyjnego pytał także na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie radny Maciej Szlagowski. Zadał on konkretne pytania władzom Koronowa. – Czy strona Gminy Koronowo dokonała wszystkich uzgodnień z GDDKiA Oddział w Bydgoszczy, co do całego zakresu planowanej inwestycji? – pytał radny. Ponadto zwrócił się z pytaniem, czy jest planowane spotkanie pracowników merytorycznych Gminy Koronowo z pracownikami GDDKiA.

Uzgodnienia są realizowane na bieżąco

Odpowiedzi udzielił zastępca burmistrza Koronowa Sławomir Marszelski. – Informuję, iż wszelkie uzgodnienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy dokonywane są przez Gminę Koronowo na bieżąco – przekazał zastępca burmistrza. – Pragnę również poinformować, że spotkanie Burmistrza Koronowa oraz Kierownika Wydziału Inwestycji i Planowania Przestrzennego z pracownikami GDDKiA Oddział w Bydgoszczy odbyło się 2 lutego br. GDDKiA Oddział w Bydgoszczy będzie na bieżąco informowała tut. Urząd o dalszych uzgodnieniach z projektantem oraz terminach ewentualnych spotkań – dodał samorządowiec.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie