7.1 C
Świecie
środa 21 lutego 2024
Strona głównaNa sygnalePożar zniszczył dom we Wtelnie. Ruszyła zbiórka pomocowa

Pożar zniszczył dom we Wtelnie. Ruszyła zbiórka pomocowa

Był 22 lipca – środek nocy. Wtedy też do straży pożarnej wpłynęła informacja o pożarze domu we Wtelnie przy ul. Kwiatowej

Na miejsce natychmiast zadysponowano liczne środki. Kiedy straż dotarła na miejsce zastano rozwinięty pożar dachu budynku. Działania straży trwały cztery godziny. Niestety były także osoby poszkodowane. Właściciel budynku, który sam próbował gasić pożar i ratować dobytek doznał poparzeń. Poszkodowany został także jeden ze strażaków, który podtruł się dymem. Starty materialne są bardzo duże. Rodzina tak naprawdę straciła dorobek życia.

– Byłem na miejscu zdarzenia – mówi zastępca burmistrza Koronowa Piotr Kazimierski. – Zaproponowaliśmy rodzinie lokum, jednak odmówili. Stwierdzili, że poradzą sobie we własnym zakresie. Jako gmina postawiliśmy kontener do utylizacji zniszczonego mienia. Jeżeli rodzina zwróci się do nas o pomoc to z pewnością będziemy przychylni. Straty materialne są duże. Spaleniu uległ dach i poddasze. Dużo zniszczeń dokonała także woda. Jeżeli chodzi o poszkodowanego strażaka to mam informacje, że wszystko z nim w porządku – dodaje.

Tymczasem w internecie ruszyła zbiórka na odbudowę domu. Potrzebne są także środki czystości, artykuły higieniczne, odzież w rozmiarze S. – Rodzina straciła cały dorobek życia – mówi nam Paulina, organizatorka zbiórki. – Chwilowo mieszkają u brata. Są załamani. Fundusze z pewnością im się przydadzą. Liczy się każda pomoc. Potrzebują tak naprawdę wszystkiego. Pani Monika całe życie wszystkim pomagała, teraz sama potrzebuje wsparcia – dodaje.

Zbiórka funduszy prowadzona jest za pomocą portalu pomagam.pl

fot. OSP Wtelno

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie