20.3 C
Świecie
sobota 20 lipca 2024
Strona głównaNa sygnalePożar w okolicach Samociążka. W akcji jedenaście zastępów straży i samolot

Pożar w okolicach Samociążka. W akcji jedenaście zastępów straży i samolot [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (13 sierpnia) o godz. 10:48 do straży pożarnej wpłynęła informacja o pożarze lasu w okolicach Samociążka i Bożenkowa

Do akcji skierowano jedenaście zastępów straży pożarnej, nie tylko z gminy Koronowo, ale też z gmin Dobrcz i Osielsko. Były to jednostki z Mąkowarska, Koronowa, Gościeradza, Wierzchucina Królewskiego, Wtelna, Gogolinka, Osielska, Bydgoszczy i Dobrcza. W akcji uczestniczył również samolot gaśniczy Dromader oraz służby leśne. Jak przekazał nam dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy spaleniu uległo około 1500-2000 metrów kwadratowych terenu.

Przypomnijmy, że to kolejny pożar lasu w tych okolicach w ostatnim czasie. Do poprzedniego doszło w miniony czwartek (11 sierpnia). Na miejsce skierowano pięć zastępów straży pożarnej tj. OSP Wtelno, JRG 3 Bydgoszcz, dwa OSP KSRG Koronowo, OSP KSRG Gościeradz oraz samoloty gaśnicze Dromader. Łącznie spaleniu uległo 0,5 ha terenu. – Brak opadów i wysokie temperatury powodują, że mamy bardzo duże zagrożenie pożarowe – informują leśnicy z Nadleśnictwa Różanna. – Apelujemy, więc o ostrożność podczas leśnych wycieczek. Tym bardziej, że przed nami długi weekend i na pewno wiele osób będzie chciało korzystać z uroków lasu – dodają.

Fot. OSP KSRG Mąkowarsko

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie