7.1 C
Świecie
czwartek 18 kwietnia 2024
Strona głównaNa sygnalePożar na terenie szkółki leśnej w Tryszczynie. W lasach jest bardzo sucho

Pożar na terenie szkółki leśnej w Tryszczynie. W lasach jest bardzo sucho

W lasach zrobiło się bardzo sucho. Strażacy apelują o zaniechanie spacerów po terenach leśnych. W całym kraju obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Służby informują, że nawet niewielki płomień, przypadkowe zaprószenie ognia czy nawet niedopałek papierosa może doprowadzić do ogromnej tragedii

Do jednej z takich groźnych sytuacji doszło dzisiaj (19 maja) na terenie szkółki leśnej w Tryszczynie. Informacja do strażaków wpłynęła przed godz. 14:00. Na miejsce zadysponowano strażaków z OSP KSRG Gościeradz, OSP Wtelno, OSP Kruszyn i JRG 3 Bydgoszcz. Dodatkowo akcję strażaków wspierał samolot gaśniczy. Spaleniu uległo około 2500m² poszycia lasu.

Niestety to niejedyny pożar dzisiaj w naszym regionie. Około godz. 12:30 doszło do pożaru traw i ściółki w Zielonce (gm. Białe Błota). Do akcji skierowano aż dziesięć zastępów straży pożarnej. Do walki z żywiołem skierowany został również samolot gaśniczy. Jak informuje portal Bydgoszcz 998 spłonęło ponad 5000m² ściółki i traw.

To nie koniec. Do kolejnego pożaru doszło w Bydgoszczy w okolicy ul. Zaświat. Na szczęście w tym przypadku nie doszło do znacznego rozprzestrzenienia się ognia. Na miejscu działały dwa zastępy PSP.

Fot. OSP Wtelno / OSP Kruszyn

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie