13.1 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaAktualnościPowiat Bydgoski solidarny z Ukrainą. Przekazano fundusze

Powiat Bydgoski solidarny z Ukrainą. Przekazano fundusze

Podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Bydgoskiego, radni wyrazili stanowcze potępienie agresji Rosji na Ukrainę

– W związku z atakiem wojsk Federacji Rosyjskiej na niepodległą i suwerenną Ukrainę Rada Powiatu Bydgoskiego stanowczo potępia agresję i wyraża swą solidarność z Narodem Ukraińskim – czytamy w stanowisku Rady Powiatu Bydgoskiego. – Akt agresji to niewybaczalny atak na Naród Ukraiński. Rosyjska inwazja na Ukrainę jest czynem haniebnym. To tysiące ofiar śmiertelnych po obu stronach konfliktu. To śmierć ludności cywilnej, której – na podstawie doniesień z frontu walki – armia rosyjska nie oszczędza. Dzisiaj Ukraina broni nie tylko siebie i swoich granic: broni wartości wolnego, demokratycznego świata, a są to fundamenty, na których zbudowana jest współczesna zjednoczona Europa oraz cała cywilizacja zachodnia. Agresja Rosji na Ukrainę nie pozostanie też bez wpływu na sytuację w naszej części świata – zdewastuje gospodarkę, zniszczy relacje międzyludzkie. Pozostanie w naszej świadomości przez długie lata. Żywimy głęboką nadzieję, iż Ukraina stać będzie z wysoko podniesioną głową jako dumny kraj wolnych ludzi.

Jednocześnie radni Powiatu Bydgoskiego w ramach solidarności z Narodem Ukraińskim przekazali 11 tys. 500 zł zebranych wśród radnych na pomoc bezpośrednią w Ukrainie. Zaapelowano również, aby inne jednostki samorządu terytorialnego podjęły podobne inicjatywy.

Zapowiedziano także dalsze działania, w tym przyjęcie dzieci do placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez nasz samorząd.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x