17.5 C
Świecie
środa 22 maja 2024
Strona głównaAktualnościPomoc dla gminy Michałowo. Koronowo przekaże 20 tys. zł

Pomoc dla gminy Michałowo. Koronowo przekaże 20 tys. zł

Dzisiaj (24 listopada) podczas obrad sesji Rady Miejskiej w Koronowie radni podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej z budżetu Gminy Koronowo na 2021 rok i zawarciu w tej sprawie umowy pomiędzy Gminą Koronowo i Gminą Michałowo

Gmina Michałowo leży na granicy polsko-białoruskiej. Sytuacja, która dzieje się w tym miejscu znana jest wszystkim w naszym kraju. Tamtejszy samorząd i organizacje niosą pomoc potrzebującym, którzy utknęli na granicy. Organizowane są też różnego rodzaju akcje dla służb działających w gminie Michałowo. Przy remizie OSP powstała m.in. „ogrzewalnia”. Jest to miejsce w którym migranci mogą na chwilę znaleźć schronienie. – Człowiek może zjeść, może się przebrać, ogrzać – mówił ostatnio dla portalu Interia Konrad Sikora, wiceburmistrz Michałowa. – Procedura jest cały czas taka sama. Osoba, która do nas dotrze, czy do Michałowa, czy do Szymek czy Jałówki, może odpocząć w ciepłym miejscu pod dachem. I czeka na Straż Graniczną.

Pomóc gminie Michałowo postanowiło także Koronowo. Na funkcjonowanie ogrzewalni z budżetu gminy przeznaczy się 20 tys. zł. – W punkcie tym prowadzone są także segregacje darów – tłumaczył na sesji zastępca burmistrza Piotr Kazimierski. – Ogrzewają się tam także wolontariusze i przedstawiciele organów działających na granicy. Zwrócono się do nas o taką pomoc. Nie chcemy bawić się w politykę. Chcemy dołożyć naszą cegiełkę do tej inicjatywy – dodał.

Z kolei jak zaznaczył zastępca burmistrza Sławomir Marszelski gmina Michałowo prowadzi pomoc migrantom dozwoloną prawem. – Zawsze trzeba wykazywać humanitaryzm. Podkreślam każdemu należy się miłosierdzie.

Koronowscy radni wyrazili zgodę na udzielenie pomocy, jednak nie byli jednogłośni. Za głosowało 13 radnych. Byli to: Patryk Bociek, Henryk Borowicz, Tomasz Gordon, Artur Koper, Marian Kuropatwiński, Piotr Mitera, Elżbieta Mojzesowicz, Sławomira Polewana, Ilona Pubanc, Tomasz Skotnicki, Ewa Szymańska, Małgorzata Szymczak, Mariusz Weleziński. Od głosu wstrzymali się Katarzyna Karwat, Olech Raddatz, Maciej Szlagowski i Katarzyna Szulta-Romaniuk. Nieobecni podczas głosowania byli Stanisław Gliszczyński, Mirosława Holka i Wojciech Orliński. Jedynym radnym przeciwnym był Bogusław Guziński – Cel zawarty w tej uchwale jest naciągany – powiedział na sesji Bogusław Guziński.

Fot. Urząd Miejski w Michałowie

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x