3.8 C
Świecie
czwartek 29 lutego 2024
Strona głównaInwestycjePomnik Chwały i Oręża. Gmina ma w planach remont

Pomnik Chwały i Oręża. Gmina ma w planach remont

Pomnik upamiętniający Bitwę pod Koronowem z Krzyżakami, która odbyła się 10 października 1410 roku znajduje się przy drodze krajowej numer 25 u wylotu ul. Tucholskiej

Obiekt stanął w tym miejscu w 1986 roku. Zaprojektował go artysta rzeźbiarz Lech Kasprzykowski, a wykonali pracownicy fabryki „Spomasz” w Żninie oraz Pracownie Sztuk Plastycznych oddział w Bydgoszczy.

Co ciekawe pomnik początkowo nie miał stać w tym miejscu. Jego pierwotną lokalizacją było Łąsko Wielkie. W 1963 r. usypano nawet wzgórze pod pomnik. Ostatecznie stanął on przy drodze krajowej numer 25 na wylocie ul. Tucholskiej.

Od tamtego czasu pomnik jak i otoczenie zniszczało. Urząd Miejski w Koronowie postanowił zająć się tematem. Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski wydał zarządzenie w sprawie powołania Komisji do rozpatrzenia ofert składanych w odpowiedzi na zapytanie ofertowe pn.”Opracowanie dokumentacji projektowej na remont Pomnika Chwały i Oręża Polskiego w Koronowie”. Na ten moment nie wiadomo jaki miałby być zakres prac.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x