15.3 C
Świecie
czwartek 30 maja 2024
Strona głównaNa sygnalePolicyjna akcja w Buszkowie. Po raz kolejny użyto drona

Policyjna akcja w Buszkowie. Po raz kolejny użyto drona [WIDEO]

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” kolejny raz przyglądali się zachowaniom kierowców w Bydgoszczy oraz na drogach powiatu bydgoskiego. Tym razem przy pomocy drona obserwowali ruch na ulicy Fordońskiej, w rejonie skrzyżowania z ulicą Brzechwy oraz na drodze krajowej nr 25 w Buszkowie. Zachowania kilku kierowców daleko odbiegały od prawidłowych

– Bydgoscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pod lupę wzięli zachowanie kierowców na drodze nr 25 w Buszkowie oraz dwa dni później na bardzo ruchliwej ulicy Fordońskiej, w rejonie skrzyżowania z ulicą Brzechwy – informuje kom. Lidia Kowalska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. – Zachowania kierujących obserwowali przy pomocy drona. Jak widzimy na załączonym filmie nie wszyscy kierowcy wiedzą, że nie wolno wyprzedzać na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, a także w miejscu, gdzie jest podwójna linia ciągła. W trakcie działań mundurowi ujawnili 9 kierowców, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania i obowiązujących przepisów wyprzedzając inne pojazdy w niedozwolonym miejscu. 6 z nich zostało ukaranych mandatem karnym, 2 zostali pouczeni, a w stosunku do jednego został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu – dodaje policjantka.

Za wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi taryfikator przewiduje 200 złotych mandatu i 10 punktów karnych, natomiast w miejscu, gdzie jest podwójna linia ciągła 200 złotych mandatu i 5 punktów karnych.

Policjanci „drogówki” zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x