3.8 C
Świecie
czwartek 29 lutego 2024
Strona głównaAktualnościPlaża w Salnie. Czy będą zmiany w tym miejscu?

Plaża w Salnie. Czy będą zmiany w tym miejscu?

Sezon kąpieli i wypoczynku na plażach dobiegł końca. W tym roku mieszkańcy gminy Koronowo i turyści mogli korzystać tylko z jednej strzeżonej plaży – w Pieczyskach. I to nie przez cały sezon, a od 6 lipca, bo trwał gruntowany remont

Zdania wśród mieszkańców gminy Koronowo i turystów dotyczące remontu plaży w Pieczyskach były podzielone. Wszyscy cieszyli się z prowadzonych prac, ale jednocześnie narzekali, że odbywają się one w złym terminie – w pełni sezonu. Alternatywnego wyboru nie mieli. Kiedyś można było korzystać z plaży w Samociążku. Teraz jest ona oficjalnie zamknięta. Właścicielem jest Enea, a negocjacje dotyczące wydzierżawienia gruntu przez Urząd Miejski w Koronowie zakończyły się fiaskiem. Powód? Jak twierdzą władze Koronowa, właściciel terenu żąda zbyt dużo pieniędzy.

Dlatego też podczas minionego okresu letniego niektórzy korzystali z plaży w Salnie. Ale tam też pojawiły się głosy niezadowolenia, że plaża zarasta. Postanowiliśmy zapytać zatem burmistrza Koronowa, jaki jest status prawny tego miejsca i czy gmina ma jakieś plany z tym terenem. – Gmina Koronowo jest właścicielem działki nr 6 obręb Salno na której położona jest plaża – przekazał burmistrz Patryk Mikołajewski. – W przypadku nieruchomości oznaczonej nr działki 5, zgodnie z Księgą Wieczystą BY1B/00022117/0 w dziale II wpisana jest Gromadzka Rada Narodowa w Koronowie, wieś Salno. Z danych Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy wynika, że wykonywanie prawa własności ujawnione jest na rzecz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolniczego – dodaje burmistrz.

Włodarz gminy przekazał jednocześnie, że planowane są prace modernizacyjne na działce na której właścicielem jest gmina.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x