18.1 C
Świecie
piątek 19 lipca 2024
Strona głównaAktualnościPłatne parkingi na Pieczyskach. Sprawa powróci podczas sesji

Płatne parkingi na Pieczyskach. Sprawa powróci podczas sesji

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Koronowie, która odbędzie się 27 kwietnia (środa) radni rozpatrzą projekt uchwały w sprawie ustalenia sezonowej Strefy Płatnego Parkowania na Pieczyskach

Przypomnijmy, że projekt uchwały zakłada wprowadzenie sezonowej Strefy Płatnego Parkowania na Pieczyskach w ciągu ulic Warszawskich, Wypoczynkowej i Okoniowej. Strefa miałaby obowiązywać od 1 czerwca do 15 września od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-20:00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

Jakie przewiduje się stawki? Za pierwsze pół godziny 1 zł, za pierwszą godzinę 2 zł, za drugą rozpoczętą godzinę 2,40 zł, za trzecią rozpoczętą godzinę 2,80 zł, za czwartą i każdą następną godzinę 2 zł. Całodniowy bilet parkingowy to 15 zł. Bilet parkingowy ma być kupowany u inkasenta.

W uzasadnieniu uchwały możemy przeczytać m.in., że pobieranie opłat ograniczy parkowanie pojazdów w niedozwolonych miejscach oraz uporządkuje i usprawni ruch drogowy.

Sprawa miała być rozpatrywana na sesji już 30 marca. Tymczasem punkt nie był w ogóle dyskutowany i głosowany, ponieważ zastępca burmistrza Koronowa Piotr Kazimierski złożył wniosek o zdjęcie punktu z porządku obrad. – Tak jak rozmawialiśmy na komisjach nie mamy jeszcze wszystkich uzgodnień również od strony Starostwa Powiatowego – argumentował Piotr Kazimierski.

Sprawa powróci pod obrady podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Koronowie, która odbędzie się 27 kwietnia (środa).

Fot. Google

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie