13.1 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaAktualnościPlace zabaw w gminie Koronowo w katastrofalnym stanie. Mieszkańcy mają dość

Place zabaw w gminie Koronowo w katastrofalnym stanie. Mieszkańcy mają dość

Pomimo zapewnień place zabaw w gminie Koronowo nie zostały naprawione. Większość z nich nie nadaje się do użytku

W sprawę wielokrotnie angażowali się mieszkańcy oraz radni. Między innymi na marcowej sesji radny Olech Raddatz. – W jakim terminie zostaną wyremontowane i oddane do użytku place zabaw w sołectwach w gminie Koronowo? – pytał na sesji radny Raddatz. – Panie burmistrzu ten temat już wszyscy poruszaliśmy chyba od półtora roku były już dwie wyceny. Niestety pandemia minęła rodzice chcą wyjść z dziećmi. Proszę o odpowiedź kiedy to w końcu zostanie zrobione i oddane do użytku – dodał.

„Wieloletnie zaniedbania”

Zastępca burmistrza Koronowa Piotr Kazimierski zapowiadał, że postępowanie przetargowe na remonty placów zabaw zostanie przeprowadzone w kwietniu, a same remonty w maju. – Wieloletnie zaniedbania w zakresie utrzymania wspominanych przez Pana obiektów, brak okresowych napraw i przeglądów, spowodował ich znaczną degradację – tłumaczył Piotr Kazimierski. – Według wykonanych kosztorysów wartość prac jakie konieczne są do wykonania opiewa na kwotę ponad 440 tys. zł – dodał zastępca burmistrza.

Burmistrz obiecywał, a nie zrobił

Tymczasem ani postępowanie przetargowe, ani same remonty nie zostały wykonane. Mieszkańcy nie ukrywają rozgoryczenia. – Jest środek lata, a nasze dzieci nie mają się gdzie bawić – mówi jedna z mieszkanek. – Jak im wytłumaczyć, że nie mogą korzystać z placów? Burmistrz obiecywał remonty, jednak w dalszym ciągu nie zostały wykonane. Jak będzie długo trwał taki stan rzeczy? Jak dojdzie do tragedii? – pyta z żalem kobieta.

„Ktoś za to odpowiada”

Zbulwersowanie mieszkańców widać także we wpisach internetowych. – Przyjechałam parę dni temu i chciałam iść z dziećmi na plac, a tu taka porażka – pisze pani Izolda. – Dzieci z Mąkowarska jeżdżą bawić się do Rybkowa, bo niestety wszystko połamane i zarwane – zauważa z kolei pani Sylwia. – Najprościej było wywiesić tabliczkę ,że nie wolno korzystać i głowa spokojna. Ktoś chyba do licha to wykonywał, ktoś za to odpowiada i ktoś w końcu powinien przynajmniej po zimie raz do roku sprawdzić, zrobić naprawy – to głos pani Leonardy. Dużo osób zauważa też, że za taki stan rzeczy odpowiadają użytkownicy placów, którzy nie dbają o nie i dokonują szkód.

Ludzie burmistrza też apelują

Problem związany z placami zabaw dostrzegają także ludzie z bliskiego otoczenia burmistrza jak radny Tomasz Skotnicki i wiceprzewodniczący rady Bogusław Guziński, którzy apelowali ostatnio o szybką naprawę tych miejsc.

Dlaczego zatem postępowanie przetargowe nie zostało ogłoszone? Kiedy realnie place zabaw zostaną wyremontowane i oddane do użytku? Takie pytania skierowaliśmy do Urzędu Miejskiego w Koronowie 8 lipca. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Fot. IN / za „Koronowo od Podszewki”

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie