9.4 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaAktualnościPierwsze świadczenie ratownicze. Odbyło się uroczyste wręczenie decyzji

Pierwsze świadczenie ratownicze. Odbyło się uroczyste wręczenie decyzji

16 marca 2022 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy odbyło się uroczyste wręczenie pierwszego świadczenia ratowniczego dla druha Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu bydgoskiego. Wręczenia dokonał osobiście st. bryg. mgr inż. Janisław Buller – Komendant  Miejski PSP w Bydgoszczy

– Świadczenie ratownicze przysługuje  druhnom i druhom z OSP po osiągnięciu przez mężczyznę 65., a przez kobietę 60. roku życia – wyjaśnia kpt. Karol Smarz, rzecznik prasowy KM PSP w Bydgoszczy. – Trzeba spełnić warunek czynnego udziału w akcjach ratowniczych przez co najmniej 25 lat (druhowie) lub 20 lat (druhny). Warunkiem otrzymania świadczenia jest złożenie wniosku popartego oświadczeniami trzech świadków, w tym jednego pełniącego funkcje publiczne. Wszelkich szczegółowych informacji w tym zakresie udziela Komenda Miejska PSP w Bydgoszczy – dodaje.

Świadczenie wprowadzono od 1 stycznia 2022 roku na mocy ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych.

Fot. KM PSP w Bydgoszczy

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie