5.5 C
Świecie
środa 21 lutego 2024
Strona głównaAktualnościOlimpiada Wiedzy Rolniczej. Patryk Bociek triumfatorem na szczeblu powiatowym

Olimpiada Wiedzy Rolniczej. Patryk Bociek triumfatorem na szczeblu powiatowym

1 października w koronowskim magazynie Elewarr przy ul. Przemysłowej odbyły się powiatowe eliminacje Olimpiady Wiedzy Rolniczej

W eliminacjach wzięło udział 28 rolników z terenu powiatu bydgoskiego. Wszyscy uczestnicy zostali obdarzeni nagrodami przez sponsorów. Pierwsze miejsce wywalczył Patryk Bociek, drugie Monika Zająkała, a trzecie Karol Szczęsny. – Trójka laureatów wykazała się wysoką wiedzą dotyczącą szeroko rozumianego rolnictwa, należy podkreślić, że reszta osób biorących udział w olimpiadzie nie odbiegała wynikami od zwycięzców – relacjonują organizatorzy.

Pieczę nad Olimpiadą Wiedzy Rolniczej trzyma Kujawsko – Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. W olimpiadzie udział wziąć mogą właściciele gospodarstw rolnych oraz osoby gospodarujące z rodzicami, posiadający grunty rolne na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. Olimpiada przeznaczona jest dla rolników w wieku od 18 do 40 lat.

Jak informują organizatorzy wydarzenie to zachęca do poszerzenia wiedzy na temat technologii produkcji roślinnej i zwierzęcej, chorób i szkodników roślin, ekonomiki i przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, oraz informacji na temat bezpieczeństwa i higieny pracy. Ww. rywalizacja składa się z dwóch etapów: eliminacje powiatowe oraz finał wojewódzki. Odpowiedzialnymi za organizację olimpiady są kierownicy powiatowych zespołów doradztwa rolniczego.

Zdjęcia: Weronika Kowal, KPODR Minikowo, PZDR Bydgoszcz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x