7.1 C
Świecie
czwartek 18 kwietnia 2024
Strona głównaNa sygnaleOgromna tragedia w powiecie bydgoskim. Trzy osoby nie żyją, czwarta w stanie...

Ogromna tragedia w powiecie bydgoskim. Trzy osoby nie żyją, czwarta w stanie krytycznym

Trzy ofiary śmiertelne i jedna osoba w stanie krytycznym. To bilans wypadku drogowego na DK 10 w miejscowości Emilianowo (gm. Nowa Wieś Wielka). Do sprawy został zatrzymany kierowca toyoty. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia

Wczoraj (12.08.2022) przed godziną 17:00 dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym na krajowej 10 na wysokości miejscowości Emilianowo. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. – Jak się okazało, w zdarzeniu brały udział cztery pojazdy – trzy pojazdy osobowe i jeden ciężarowy – relacjonuje nadkom. Przemysław Słomski, z biura prasowego KWP w Bydgoszczy. – Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem marki Toyota, z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w pojazd ciężarowy marki DAF z naczepą, a następnie uderzył w jadący za nim pojazd marki VW. Natomiast pojazd ciężarowy w wyniku uderzenia, zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołowo z samochodem marki Skoda. Niestety w wyniku zderzenia 47-letni kierowca skody oraz dwójka pasażerów 14-latek i 17-latka ponieśli śmierć na miejscu. Trzecia pasażerka 44-letnia kobieta w stanie krytycznym została przetransportowana do szpitala – dodaje mundurowy.

Droga na tym odcinku była zablokowana. Zostały wyznaczone objazdy. Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora dokonali oględzin. Do sprawy został zatrzymany 52-letni kierowca toyoty. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Pobrana też została od niego krew do badań. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

[AKTUALIZACJA] Jak informuje Express Bydgoski w szpitalu zmarła czwarta osoba uczestnicząca w tym wypadku.

Fot. KWP Bydgoszcz

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie