5.5 C
Świecie
środa 21 lutego 2024
Strona głównaAktualnościNajwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę Urząd Miejski w Koronowie. Wykryto nieprawidłowości

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę Urząd Miejski w Koronowie. Wykryto nieprawidłowości

Od maja do sierpnia ubiegłego roku w Urzędzie Miejskim w Koronowie przeprowadzona została kontrola NIK. Niedawno, bo 13 stycznia na Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Koronowo została opublikowana informacja o wynikach oraz treść złożonych wyjaśnień

Kontrola dotyczyła realizacji dochodów z tytułu podatku od nieruchomości i podatku od środków transportowych. Jak czytamy w sporządzonej dokumentacji podczas kontroli wykryto nieprawidłowości w zakresie ustalenia i poboru podatku od nieruchomości i podatku od środków transportowych, które polegały m.in. na braku aktualizacji bazy podatkowej pojazdów podlegających opodatkowaniu podatkiem od środków transportowych, braku rzetelnej weryfikacji deklaracji na podatek od środków transportowych, nierzetelnie sporządzonych decyzjach ustalających wysokość podatku od nieruchomości (w trzech decyzjach skutkowało to zaniżeniem podatku w łącznej wysokości o 33 732,00 zł).

Ponadto NIK wykrył wystawianie upomnień i tytułów wykonawczych niezgodnie z obowiązującymi przepisami, brak rzetelnej weryfikacji podań wnoszonych przez podatników, niepodjęcia wszelkich niezbędnych działań w celu dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego i braku innego niż wniosek podatnika materiału dowodowego uzasadniającego jego ważny interes, a także wydawaniu decyzji, które w rozstrzygnięciu nie odnosiły się do całości żądania podatnika (dopiero w uzasadnieniu decyzji wskazywano, że odmawia się umorzenia części zaległości podatkowej).

Całe wystąpienie pokontrolne liczy 21 stron. Burmistrz Koronowa zobligowany był do przedstawienia wyjaśnień pokontrolnych. W jego imieniu zrobił to zastępca Sławomir Marszelski. Przekazał on m.in., że podjęto działania zmierzające do wyeliminowania nieprawidłowości, o czym poinformowano specjalistę kontroli państwowej. Ponadto zobowiązano pracowników odpowiedzialnych za weryfikację deklaracji podatkowych do bezwzględnego przestrzegania przepisów ustawy. Jednocześnie radca prawny przeprowadził szkolenie dla pracowników Wydziału Finansowo-Budżetowego. Jak przekazał Sławomir Marszelski poinstruowano pracowników, aby na bieżąco zaznajamiali się z przepisami o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 Komentarzy
Najpopularniejsze
Najnowsze Najstarsze
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowa
Gość
Anonimowa
25 stycznia 2022 22:14

Ciekawym pomysłem też była wielka nagroda dla Pani Dyktator MGOK, tak właściwie za nic, bo siedzi za biurkiem i tylko komendy wdaje podwładnym. Ci którzy mają swoje odmienne zdanie, zmieniają prace, oczywiście oficjalnie na własną prośbę. Proszę sobie sprawić ile osób zakończyło współprace z w.w panią (Mirosław K. Piotr M. Sylwia T. i wiele innych). W rozmowach z opiekunami świetlic, bo teraz tak się to nazywa zamiast kierowników jak dawniej (wychodzi na to że świetlice są czymś nieudolnym i trzeba się już nimi tylko opiekować). Za miast tego powołano Darię B. na stanowisko Kierownika Upowszechniania Kultury i Edukacji Artystycznej- jakie… Czytaj dalej »

Ryszrd B.
Gość
Ryszrd B.
25 stycznia 2022 22:35
Odpowiedz  Anonimowa

Orkiestra dęta rozwalona to trzeba nagrodę przyznać…

Adam W.
Gość
Adam W.
26 stycznia 2022 10:42
Odpowiedz  Anonimowa

sukcesów brak

Chrystof
Gość
Chrystof
25 stycznia 2022 20:28

Priorytetem jest wyciśnięcie z przedsiębiorców kasy, Marszelski wyciska także z rolników.
Idąna całość, nie mają zahamowań.
Pisowskie metody

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

4
0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x