16.3 C
Świecie
sobota 13 lipca 2024
Strona głównaLudzieNagrody i wyróżnienia marszałka. Są koronowskie akcenty

Nagrody i wyróżnienia marszałka. Są koronowskie akcenty [ZDJĘCIA]

Wczoraj (14 czerwca) w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbyła się gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas uroczystości prestiżowe wyróżnienia odebrali autorzy najbardziej wartościowych przedsięwzięć w trzynastu obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej za lata 2020 i 2021

– To wielka wartość, że w Kujawsko-Pomorskiem potrafimy współdziałać i motywować się do pracy, która owocuje tak wspaniałymi dziełami i inicjatywami – mówił marszałek Piotr Całbecki. – Ich autorami są postaci wielkiego formatu, aktywni, godni naśladowania, rozsławiający nasz region w szerokim świecie. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym dziękuję za codzienną pracę, zaangażowanie i pasję, które służą rozwojowi naszego regionu – dodał.

Łącznie wręczono 37 nagród, 59 wyróżnień i 2 nagrody specjalne. Wśród wyróżnionych w kategorii działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka znalazło się Stowarzyszenie Łatwo Pomagać z Gościeradza. W uzasadnieniu wyróżnienia czytamy: – za działalność pomocową na rzecz chorych dzieci i dorosłych, organizowanie licznych zbiórek pieniężnych na leczenie lub zakup sprzętów dla szpitali, przekazywanie paczek okolicznościowych dla pacjentów placówek medycznych.

Wnioskodawcą był burmistrz Koronowa.

Oprócz tego nagrodę w kategorii sport otrzymała pochodząca z Koronowa Iga Baumgart-Witan. Zawodniczka specjalizująca się w biegu na 400 m podczas ostatnich Igrzysk Olimpijskich zdobyła dwa medale: złoty w sztafecie mieszanej 4 x 400 m i srebrny w sztafecie 4 x 400 m. Jej międzynarodowa kariera rozpoczęła się w 2007 roku. Zdobyła wiele medali, m.in. złoto podczas mistrzostw Europy (Belgrad, 2017) oraz brąz w sztafecie na mistrzostwach świata (Londyn, 2017). Iga Baumgart-Witan, mistrzyni olimpijska, stanowi wzór dla młodszych zawodników, chętnie dzieli się swoją wiedzą i zdobytym doświadczeniem. Jest ambasadorką „Lekkoatletycznych czwartków” w Bydgoszczy, oraz uczestniczy chętnie w innych imprezach dla dzieci i młodzieży. W 2021 została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

To jednak nie wszystko. Wyróżnienie w kategorii sport otrzymała mieszkanka Koronowa Iwona Baumgart – trenerka BKS Bydgoszcz za wyjątkowe osiągnięcia w szkoleniu lekkoatletów odnoszących sukcesy na najważniejszych imprezach sportowych: dwa medale zdobyte przez córkę trenerki Igę Baumgart-Witan na Igrzyskach Olimpijskich Tokio, 2020.

fot. Szymon Zdziebło dla UMKWP / UM w Koronowie

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie