18.1 C
Świecie
piątek 19 lipca 2024
Strona głównaSportNagrody dla sportowców? Burmistrz Koronowa ma plan

Nagrody dla sportowców? Burmistrz Koronowa ma plan

W ostatnim czasie rozgorzała dyskusja nad nagrodami – a raczej ich brakiem – dla wyróżniających się sportowców z terenu gminy Koronowo. Burmistrz Patryk Mikołajewski przedstawił stanowisko w tej sprawie podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie

Wszystko zaczęło się od wniosku radnego Stanisława Gliszczyńskiego, który zwrócił się o uhonorowanie mieszkanek naszego miasta Igi Baumgart-Witan i Pauliny Kontnej nagrodą pieniężną za promowanie gminy. Przypomnijmy, że Iga Baumgart-Witan podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio, zdobyła złoty i srebrny medal w biegu 4×400 metrów, a Paulina Kontna złoty krążek podczas sierpniowych Mistrzostw Europy MMA w rosyjskim Kazaniu. Zdaniem Stanisława Gliszczyńskiego panie w znakomity sposób promowały nasze miasto, czym zasłużyły na taką nagrodę.

Decyzja ze strony władz była odmowna. Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski tłumaczył, że niestety brak jest podstaw prawnych do przyznania paniom nagród pieniężnych, a wydatkowanie środków budżetowych bez podstawy prawnej jest naruszeniem dyscypliny finansów publicznych. W internecie zawrzało. Mieszkańcy stwierdzili m.in., że to wstyd w stosunku do innych miejscowości, które takie nagrody przyznały, a całość wynika z niechęci władz gminy do przyznania nagród.

Do całej tej sytuacji odniósł się podczas środowej sesji Patryk Mikołajewski. – Mianowicie chciałbym krótko odnieść się to sprawy związanej z nagrodami dla sportowców, ale nie tylko dla sportowców tak naprawdę – mówił włodarz. – Obserwując dyskusję i opinie dotyczące tego tematu i rzekomej niechęci mojej jako burmistrza, chciałbym poinformować, że najważniejszym punktem jest brak tejże uchwały regulującej temat nagród i wyróżnień za osiągnięcia sportowe. Uchwała, która określałaby tryb, zasady itp. Stanowczo stwierdzam, że w tym temacie chcieć nie znaczy móc. Doceniając zasługi i osiągnięcia sportowców, ale też trenerów wychodzę z inicjatywą utworzenia takiej uchwały, która da nam możliwość docenienia pracy i zasług sportowców – dodał.

Jednocześnie Patryk Mikołajewski wyszedł z propozycją, aby zastanowić się czy oprócz sportowców nie należałoby nagradzać także za zasługi np. dla kultury, przedsiębiorczości. Zwrócił się on do radnych – jako organu stanowiącego – o wolę stworzenia dokumentu i ostatecznie uchwalenie uchwały w tym zakresie. – Jesteśmy bardzo otwarci na pomysły. Nasza uchwał da nam możliwość honorowania w sposób szczególny osób z lokalnej społeczności – zaznaczył.

fot. archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x