9.4 C
Świecie
czwartek 13 czerwca 2024
Strona głównaAktualnościNa co gmina planuje przeznaczyć pieniądze za szczepienia? Znamy odpowiedź

Na co gmina planuje przeznaczyć pieniądze za szczepienia? Znamy odpowiedź

500 tys. zł – taką kwotę otrzymała Gmina Koronowo w ramach konkursu „Rosnąca odporność”

Do gminy z danego powiatu, która miała najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców pomiędzy 1 sierpnia a 31 października 2021 r., trafił 1 mln złotych. Gminy, które uplasowały się na kolejnych miejscach w powiecie, otrzymały kolejno 500 000 zł i 250 000 zł. W powiecie bydgoskim gmina Koronowo uplasowała się na drugim miejscu. Pierwsza była Dąbrowa Chełmińska, a trzecia Nowa Wieś Wielka.

Na co Koronowo planuje przeznaczyć pieniądze? – Środki te proponujemy przeznaczyć na udzielenie dotacji dla SP ZOZ w Koronowie na zakup samochodu sanitarnego na potrzeby świadczenia usług podstawowej opieki zdrowotnej przez tę jednostkę – przekazała na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie skarbnik Alicja Tymek.

Zmiany w budżecie musieli zatwierdzić radni. Byli oni jednogłośni i uchwała w sprawie zmian budżetowych została przyjęta. Przewodnicząca Rady Miejskiej w Koronowie Katarzyna Szulta-Romaniuk pytała, czy nikt nie zakwestionuje, że nagroda przeznaczona jest na dofinansowanie na zakup karetki dla SP ZOZ. – Jestem przekonany, że nie zakwestionują – odpowiedział burmistrz Patryk Mikołajewski. – Karetka będzie działała w służbie zdrowia, będzie służyła naszemu ZOZ-owi, naszym mieszkańcom – dodał.

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najpopularniejsze
Najnowsze Najstarsze
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
nszz
Gość
nszz
6 lutego 2022 14:32

Związek zawodowy przy SPZOZ dziękuje za wsłuchanie się w nasze prośby, dostrzeżenie problemu i bardzo dobrą decyzję.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

1
0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x