16.3 C
Świecie
sobota 13 lipca 2024
Strona głównaKultura i rozrywkaMuzycy dali czadu w Centrum Kultury Synagoga. Sprawdźcie, kto zaprezentował się na...

Muzycy dali czadu w Centrum Kultury Synagoga. Sprawdźcie, kto zaprezentował się na scenie [ZDJĘCIA]

Wczoraj – 27 sierpnia – w Centrum Kultury Synagoga w Koronowie odbył się koncert zespołu pARTyzant. Była to także okazja do zapoznania się z ofertą edukacji artystycznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Koronowie

Uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną MGOK w Koronowie. Informacji udzielali pracownicy domu kultury, a także instruktorzy. Była możliwość zapisania się do takich sekcji jak: Ananasy od Nowa, Replika Nova, Młodzieżowa Orkiestra Dęta, BeatBand, Klub Seniora Grabina, warsztaty plastyczne i rzeźbiarskie, koło szachowe, nauka gry na instrumentach (klawiszowych, perkusyjnych, gitarze). Publiczności zaprezentował się nowy kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Rafał Sójka.

Kulminacyjnym momentem był koncert zespołu pARTyzant. Tworzą go Krzysztof Toczko wraz ze swoim synem Mikołajem. Krzysztof Toczko to wirtuoz gitary. Współpracował z legendarną grupą Dżem. Muzyk gości m.in. na płycie zespołu Dżem „Autsajder”. Związany jest także z zespołem Zdrowa Woda. Potwierdzeniem jego kunsztu muzycznego są liczne prestiżowe nagrody. Osoby, które wczoraj odwiedziły Centrum Kultury Synagoga mogły się o tym się przekonać. Nie był to także zwykły występ. Koncert przeplatany był licznymi anegdotami. Było humorystycznie, ale też refleksyjnie. Krzysztof Toczko wspominał m.in. czasy występów z Dżemem. Natomiast jego syn Mikołaj opowiadał o niecodziennym pobycie w Iranie, gdzie grali koncert. Sporym zaskoczeniem był spontaniczny występ pARTyzanta z instruktorami MGOK. Został on nagrodzony gromkimi brawami przez zgromadzoną publiczność. Warto również podkreślić, że Krzysztof Toczko będzie od września prowadził naukę gry na gitarze klasycznej, akustycznej, elektrycznej, basowej i ukulele w MGOK w Koronowie.

Fot. IN

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najlepsze komentarze

Na topie

0
Czekamy na Twój komentarzx
()
x